sipr120812-4042W niedzielę, 12 sierpnia w Manufakturze zorganizowano kolejną odsłonę Manu Summer Jazz Sundays. Tym razem na scenie pojawił się Darek Herbasz z zespołem.

Tegoroczne Manu Summer Jazz Sundays organizowane jest pod hasłem  Sax&CO, czyli saksofon i spółka. Także nie może dziwić występ Darka Herbasza, którego sax jest dobrze znany m.in. ze ścieżki dźwiękowej do filmu Testosteron.

To współzałożyciel trójmiejskich formacji Orange Trane, Just Friends, Sanktoria. Zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z: Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Wojtkiem Staroniewiczem, Przemkiem Dyakowskim, Emilem Kowalskim, Jackiem Olterem, Olgierdem Walickim, Grzegorzem Nagórskim, Adamem Czerwińskim, Januszem Mackiewiczem, Jerzym Małkiem, Marcinem Gawdzisem, Cezarym Konradem, Sławkiem Jaskułke, Kentem Sangsterem.

Podczas występu w Manufakturze towarzyszyli mu: Piotr Kułakowski – bas i Tomasz Sowiński – drums.

joomplu:40459

Kolejna jazzowa niedziela to zespół Bartosza Smorągiewicza – kompozytora i multiinstrumentalisty. Początek o godz. 17. Scena ulokowana jest obok Hana Sushi, jeśli nie dopisze pogoda zostanie przeniesiona do Magazynu Bawełny.

/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl

Zobacz także:

Manu Summer Jazz Sundays 2012 – Chłopcy Kontra Basia (foto)

Manu Summer Jazz Sundays 2012 – informacje, program

Manu Summer Jazz Sundays 2011 – Kuba Raczyński Quartet (foto)

Manu Summer Jazz Sundays 2011 – Grzegorski/Kułakowski/Sowiński Trio (foto)

Manu Summer Jazz Sundays 2011 – Erenc Trio (foto)

Manu Summer Jazz Sundays 2010- Hammond Trio (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9lipca_070
Chuck Mangione w Łodzi – rozmowa (foto+wideo)
DSC_0080
Coria w Łódzkim Domu Kultury (foto)
pg_kult_3562
Kult w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*