Dar. Poezja Czesława Miłosza – styczniowy Krakowski Salon Poezji

Szczęście odnalezione w codzienności i wiersze pisane z nadzieją, że dobre, nie złe duchy, mają w poecie instrument – najbliższy Krakowski Salon Poezji w Teatrze Muzycznym w Łodzi poświęcony zostanie twórczości Czesława Miłosza. Własną interpretację poezji noblisty zaprezentują Mariusz Siudziński, Karol Lelek i Bronisław Maj. Początek spotkania o godzinie 12.00.
To już IV odsłona Krakowskiego Salonu Poezji na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. Spotkanie zatytułowane „Dar. Poezja Czesława Miłosza” już w niedzielę 15 stycznia o godzinie 12.00 na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Wiersze Czesława Miłosza interpretować będą Bronisław Maj – pochodzący z Łodzi poeta, aktor, historyk literatury i krytyk literacki, opiekun artystyczny Salonu; Mariusz Siudziński – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, obecnie związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz przedstawiciel młodego pokolenia: Karol Lelek – student piątego roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
O muzyczną oprawę zadba utalentowany i wielokrotnie nagradzany akordeonista – Aleksander Stachowski. Gospodynią spotkania będzie solistka Teatru Muzycznego w Łodzi – Emilia Klimczak.
– Stworzony dwie dekady temu przez Annę Dymną Krakowski Salon Poezji bardzo szybko zyskał sympatię i uznanie naszych widzów. Niedzielne spotkania z poezją znakomicie dopełniają nasz repertuar, tłumnie przyciągając miłośników pięknego słowa – podkreśla Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.
Kolejne spotkania z poezją w Teatrze Muzycznym w Łodzi są zaplanowane na 19 lutego, 26 marca, 30 kwietnia, 28 maja i 18 czerwca tego roku. Lutowy salon poświęcony będzie twórczości Bolesława Leśmiana.
Bilety w cenie 10 zł można kupić online lub w kasie teatru, a także bezpośrednio przed wydarzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *