Dante i X w DOMu

W piątek, 13 grudnia, w klubie DOM wystąpi Dante i X. Wcześniej odbędzie się projekcja filmu Hello, a po afterpaty. Wstęp 25 zł.

DANTE. why… Powstał z potrzeby przełożenia obserwacji świata na słowa i muzykę. Świata naszych czasów. Rzeczywistości która jest tylko powierzchnią prawdy o naszej egzystencji. Gdzie każde zdarzenie i czyn ma swoje powody i nie zawsze oczywiste konsekwencje. DANTE przebył drogę i poprzez muzykę dzieli się wnioskami, nie zawsze wygodnymi dla Ciebie. DANTE. who… Zespół twożą wyjątkowe osobowości z różnych scen muzyki. Teraz razem pod wspólną ideą DANTE: Lucas DANTE Myszkowski (Antigama, ex. Sparagmos) – git, voc. Yony Tom Jońca (ex. Rootwater, ex. Obscure Sphinx) – git. Daray Brzozowski (Vesania, Hunter, Dimmu Borgir) – dr. Mike Zybert (ex. Noko, ex. Plan) – bass DANTE. story… W 2010 Instytut Adama Mickiewicza wystawił przedstawienie “Piekło nasze”. Reżyser Marcin Liber do roli Dantego zaangażował Łukasz Myszkowskiego. To był początek Ideii DANTE jako wypowiedzi o obecnej rzeczywistości. W 2016 roku powstają pierwsze kompozycje a 2017 klaruje się skład. W grudniu 2017 zespół nagrywa pierwszą część materiału na debiutancki LP w Heinrich House Studio. DANTE. music… DANTE wraca do korzeni ciężkiej muzyki. Słychać wpływ muzyki lat 90 (trash, death, power). Klarowne kompozycje w nowożytnej interpretacji dają nową jakość na polskiej scenie. DANTE to muzyka poruszająca i bezkompromisowa, wyprodukowana i zaarażowana przez doświadczonych muzyków. DANTE. future… 22.02.2018 premiera DANTE “Paranoidosaur” digital EP, videoclip “Paranoidosaur” 3-5 2018 nagrania DANTE LP Heinrich House Studio 10.09.2018 premiera DANTE LP

X – Brud, ohyda, rozkład. Na dzikim zachodzie nie przyznają nagród za schwytanie przestępcy, bo każdy nim jest. Ostatni sprawiedliwy kowboj brnie przez pustynię. Umiera jego ostatni koń. Doomspeed, noise, deadream of modern world. Skład: Vito Vittorio – śpiew, Wojtek Michalec – bas, Szymon Korzeniowski – gitara, Wiktor Nestorko – perkusja. Wyjątkowo w zastępstwie za Szymona Korzeniowskiego na gitarze gościnnie zagra Olek Gemel (19 Wiosen).

21.00 start
21.30 projekcja filmu
22.00 koncert X
23.00 koncert DANTE
00.00 afterparty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *