Daniel Spaleniak w Stacji Joga

_MG_0005

7 kwietnia o godz. 20 w Stacji Joga (Piotrkowska 149) rozpocznie się koncert Daniela Spaleniaka. Jest to pierwszy z serii Bosych Koncertów, które odbywać się będą we wnętrzu jednej z najpiękniejszych łódzkich kamienic. Bilety kosztują: 30/50 zł.

Daniel Spaleniak jest 24-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na Amerykańskim rynku w związku z czym jego piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path. „Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66.” Jarek Szubrycht.

Do tej pory Daniel wydał dwa albumy; Dreamers, który jak zauważyła Agnieszka Szydłowska w Programie Alternatywnym na antenie Trójki, jest bardzo dobrze ułożony. Drugi Back Home, ukazał się w 2016 roku ale Daniel już pracuje nad kokejnym wydawnictwem. Oprócz tego zagrał na tak kultowych festiwalach jak między innymi Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle. Jesienią zagrał mini trasę po Polsce, która okazała się dużym sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *