dajenamrokŻyli długo i szczęśliwie. No właśnie, niekoniecznie. Daję nam rok to brytyjska produkcja bawiąca się konwencjami komedii romantycznej.

Josh (w tej roli Rafe Spall) to niezbyt znany pisarz ze specyficznym poczuciem humoru. Nat (Rose Byrne) jest natomiast atrakcyjna i przedsiębiorcza. Już przed samym ślubem rozpoczynają się ich pierwsze problemy, ale jak mawiają „pierwsze koty za płoty”. Kryzys małżeński zbiega się z przybyciem przystojnego Amerykanina i ex Josha, Chloe. Młode małżeństwo musi odpowiedzieć – czy być razem pomimo problemów, czy może rozpocząć wszystko od początku. Oczywiście odpowiedź odnajdziemy w iście zabawnym stylu.

Jak na brytyjską komedię przystało w Daję nam rok nie ma dosadnej rubaszności, amerykańskiej „głupawki”, a całość osadza się w językowych aluzjach, perfidnych gagach, przejęzyczeniach. Całość związana jest z kontekstami małżeńskim – dotyczy nowożeńców, znajomych czy też ich teściów. Obraz zrealizowana z nieco infantylnym, ale jednak pazurem szaleństwa.

Daję nam rok to przyjemny film, który zapewne ze względu na humor rodem z Wysp Brytyjskich nie przypadnie każdemu do gustu. Jeśli jednak lubicie brytyjskie produkcje także nie myślcie o jakiś zdecydowanych fajerwerkach. To po prostu przyjemna, nieco perfidna komedia romantyczna, nie wymagająca u widza zbytniego myślenia. Po prostu półtorej godziny dość porządnej, chociaż nieco przewidywalnej, opowieści. Szczególnie na samym końcu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
magicznapodroz
Magiczna podróż do Afryki – recenzja
prawdziwamilosc
Prawdziwa miłość – recenzja
drogadoraju
Droga do raju – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*