dagnybrecht13 i 14 marca w Teatrze Szwalnia można obejrzeć pokaz warsztatu Dagny Cipory z PWSFTviT w Łodzi. Studentkę czwartego roku Wydziału Aktorskiego wspierają studenci innych uczelni.

Za muzykę odpowiedzialny jest Marcin Powalski z łódzkiej Akademii Muzycznej, tłumaczenia piosenek podjęła się Marietta Sokalska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a scenografię i kostiumy to dzieło Joanny Wróbel z ASP Łódź.

„Dagny.Brecht” to zestawienie piosenek i innych tekstów Bertolda Brechta ze współczesną muzyką elektroniczną. Projekt nawiązuje do stylistyki obecnej popkultury, wyrażając jednocześnie bunt wobec panujących w niej trendów. Jest poszukiwaniem „efektu obcości” poprzez różne formami wyrazu artystycznego.

Podtytuł projektu – księżniczka żebraków – nawiązuje do postaci Polly Peachum z „Opery za trzy grosze” Bertolda Brechta. Jednak historia córki króla żebraków, w połączeniu z innymi utworami Bertolda Brechta, nie musi opowiadać wyłącznie historii Polly…

Początek pokazów o godz. 19. Wstęp jest wolny. Kolejne występy 20 i 21 kwietnia na dużej scenie Teatru Studyjnego w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PLAKAT_PNK_2017_D_may
Polska Noc Kabaretowa w Atlas Arenie
Teatr Nowy powraca po przerwie
Ferragosto – po raz pierwszy z napisami dla osób niesłyszących

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*