Prace na budowie nowoczesnego stadionu miejskiego, na którym rozgrywa mecze ŁKS, postępują pomimo pandemii. Gotowa jest już konstrukcja dachu na trybunach: od strony wschodniej i południowej. Trwają prace na budowie czteropiętrowego biurowca trybuny północnej. Z pewnością będzie to jeden
z najładniejszych stadion
ów w Polsce.

– Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 to m.in. koniec rozbudowy stadionu ŁKS. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, obecnie na budowie pracuje 100 osób. Pomimo pandemii nie zwalniamy tempa i realizujemy kolejne etapy inwestycji. Zaczynamy intensywne prace przy budowie czteropiętrowego biurowca. W budynku biurowym trybuny północnej na trzech kondygnacjach będą znajdować się przestrzenie biurowe open space o łącznej powierzchni około 3100 m. kw. Ale to nie koniec przestrzeni komercyjnych. Na parterze trybuny południowej będą znajdować się powierzchnie przeznaczone na muzeum sportu, galerię, minimarket i zaplecze biurowe. Natomiast na parterze trybuny wschodniej zarezerwowano przestrzeń na restaurację. Na kondygnacji +2 trybuny wschodniej i południowej znajdować się będą kioski gastronomiczne. Dlatego jestem przekonana, że rozbudowa stadionu cieszy nie tylko piłkarzy, kibiców ale również przedsiębiorców – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Mirbud, dodaje: – W ostatnich miesiącach udało się nam zakończyć montaż konstrukcji stalowej dachu na trybunie wschodniej i południowej. Zakończyliśmy też montaż elementów prefabrykowanych na wszystkich trybunach i bryła stadionu ma już pełny kształt. Zamontowaliśmy 10 pól z membrany na dachu oraz wymurowaliśmy już wszystkie kioski gastronomiczne. Gotowe są też fundamenty pod biurowiec. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali jego budowę, a na trybunach i kioskach położymy tynki zewnętrzne i wewnętrzne. Dla kibiców najbardziej zauważalne będą postępy prac przy montażu pokrycia dachu z poliwęglanu oraz stalowych pomostów.

Charakterystyka stadionu:

  • długość wraz ze schodami zewnętrznymi – 210,70 m,
  • szerokość do zewnętrznej krawędzi zadaszenia – 119,84 m,
  • wysokość elewacji do wewnętrznej krawędzi zadaszenia – 25,82 m,
  • wymiary boiska – 68 x 105 m,
  • pojemność stadionu po zakończonej rozbudowie – minimum 18 tys. miejsc.

Wartość inwestycji to 129 mln zł brutto

/fot www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8049_2
Lechia Tomaszów Maz. – Widzew Łódź 1:2 (foto)
IMG_6378
Konferencja na stadionie przy al. Piłsudskiego 138 (foto)
Widzew Łódź – ROW 1964 Rybnik 1:1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*