12342794_784244958369065_356686245893992283_nTeatr Pinokio w Łodzi zaprasza na prapremierę czytania performatywnego dramatu „Wyspa chudych” autorstwa Karoliny Maciejaszek. Wstęp wolny. Obowiązują wejściówki. Informacji udziela: Biuro Promocji, tel. 42 636 66 90, email: rezerwacje @teatrpinokio.pl.

W Łodzi w latach 1942-1945 na terenie Litzmannstadt Ghetto funkcjonował obóz dla dzieci. Dziś jest tam osiedle mieszkaniowe, jedna tabliczka i niewielka Izba Pamięci w Szkole Podstawowej nr 81. Karolina Maciejaszek podjęła próbę napisania tekstu dramatycznego opowiadającego o Pamięci Miejsca. Zdarzenie performatywne w Teatrze Pinokio będzie otwarciem dyskusji o tym: Czy i w Jaki sposób mówić o tym co się działo na terenie łódzkiego getta?

Nie tak dawno temu, niedaleko, tuż za rogiem była sobie Wyspa Chudych. Jak to wyspa? – zapytacie. Ano wyspa. Dziwne miejsce. Plama na mapie. Jak tam dotrzeć? Bardzo szybko. Druga po prawej a potem prosto aż do samego rana. Niegrzeczne dzieci dobrze znają drogę. Trafić jest tam bardzo łatwo. Tylko wrócić nie ma jak. Wokół wyspy jest ogromny mur. A za nim inne życie. Mieszkają tam Chudzi. Chudzi mają łyse głowy i głodne oczy. Przypominają dzieci, ale takie, które wyprano i straciły zupełnie kolor, albo takie do połowy wytarte gumką myszką. Wyspa Chudych,

Karolina Maciejaszek
Karolina Maciejaszek jest absolwentką Teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydziału Reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracowała jako asystent reżysera przy spektaklach Jerzego Jarockiego („Trzeci akt” wg „Szewców” S. I. Witkiewicza, dyplom w krakowskiej PWST), Pawła Miśkiewicza („Alina na achód” Dirka Dobbrowa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie) i Waldemara Krzystka (Teatr TV). Debiutowała spektaklem „Woyzeck” Georga Buchnera na Scenie Margines Teatru Jaracza w Olsztynie. Zrealizowała również spektakl warsztatowy na podstawie „Królowej Śniegu” H. Ch. Andersena w Teatrze Montownia w Warszawie (w ramach przeglądu „Pracownia reżyserii”) oraz spektakl „Nie-boska komedia. Powidoki” wg dramatu Zygmunta Krasińskiego w ramach festiwalu Odkryte/Zakryte w warszawskim Teatrze Dramatycznym. W Teatrze Rawa wyreżyserowała nagradzany spektakl ,,Disco Pigs”. W Teatrze Pinokio w Łodzi wyreżyserowała „Koralinę” Neila Gaimana, spektakl nagrodzony Złotą Maską w 2014 roku.

„Wyspa Chudych” / Scenariusz i reżyseria: Karolina Maciejaszek
Czytają: Aktorzy Teatru Pinokio w Łodzi Pinokio oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
„Ragnarok” na początek Nowego Świata. Chorea i Carte Blanche otworzą tegoroczne Retroperspektywy
koniec_wiata_2012_-_kabareton_20120324_1749878997
Paranienormalni w Teatrze Muzycznym
Koncertowa wiosna w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*