Czy znasz tajemnice Pałacu Herbsta?

002331Pałac Herbsta to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji fabrykanckich. Przeprowadzone na jej terenie prace oraz koncepcja ekspozycji zostały uhonorowane medalem EUROPA NOSTRA.

 

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem szczegółowej historii pałacowych wnętrz oraz spojrzeniem na muzeum z innej niż dotychczas perspektywy, nareszcie masz szansę na zagłębienie sie w arkana historii sztuki.

Z zabytkowymi wnętrzami i ich wyposażeniem wiążą się interesujące opowieści i anegdoty. Muzeum Sztuki zaprasza wszystkich zainteresowanych rezydencją Edwarda Herbsta, na specjalny kurs dla wolontariuszy.

W programie znajdą się m.in. zapoznanie z historią muzeum, szkolenie w zakresie oprowadzania po ekspozycji stałej, omówienie zasad współpracy.

Kurs poprowadzą wyszkoleni i wyspecjalizowany w swoich dziedzinach pracownicy oddziału Muzeum Sztuki: Dorota Berbelska, Magdalena Michalska-Szałacka, Iwona Mitter, Maria Milanowska, Agnieszka Ciszewska-Klecińska.

Celem działań edukacyjnych jest przygotowanie do świadomego kontaktu z historią w kontekście dziedzictwa kultury europejskiej, poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych wiadomości oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni twórczej.

Zgłoszenia przyjmuje Magdalena Michalska-Szałacka: tel. 042 6749698 w. 26, 21, lub e-mail: edu.herbst@msl.org.pl. Ilość miejsc ograniczona!

(Tekst i fot. na podstawie mat. prasowych)

Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach znaleźć można na stronie muzeum!

 


2 komentarze do “Czy znasz tajemnice Pałacu Herbsta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *