4NOCPomimo braku dofinansowania imprezy przez Urząd Miasta Łodzi Czwarta Łódzka Noc Muzyki odbędzie się. Planujemy wielką imprezę w ostatni weekend kwietnia br.

Po trzech udanych edycjach, wielu pozytywnych opiniach, także spoza Łodzi, nominacji do Punktu dla Łodzi nie zmieniło się nic. Miasto nadal nie ma zamiaru wspierać wydarzenia. Także kolejny raz dzięki wsparciu klubów, uprzejmości kapel i własnych zasobów finansowych zorganizujemy imprezę. Aby kolejny raz pokazać, jak wielką i ciekawą scenę muzyczną ma nasze miasto i jak wielu łodzian bawi się podczas Nocy Muzyki.

Impreza odbędzie się 27 lub 28 kwietnia. Wstępnie chęć organizacji koncertów zadeklarowali: Hiluś, Improwizacja Jazz Lounge, Iron Horse, Luka, Pub Lumumbowo, Stereo Krogs, Śródmiejskie Forum Kultury i Kino Cytryna. Nadal jednak czekamy na deklarację innych klubów mogących pomieścić zespoły z naszego województwa. Wystarczy się z nami skontaktować.

Zasada jest prosta – podczas jednej nocy, w kilku miejscach Łodzi organizujemy wspólną imprezę. Fani dobrej muzyki tego dnia mają szansę poznać nowe, łódzkie kapele, jak i dojrzałe zespoły.

– Przed składaniem wniosku rozmawiałem z kilkoma znanymi, łódzkimi zespołami – mówi organizator i pomysłodawca Łódzkiej Nocy Muzyki, Marcin Bałczewski. – Pojawił się problem. Bo funduszy po prostu nie ma. Także, kto wystąpi zobaczymy. Jak zwykle dobór kapel będzie interesujący i każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiadomo, że występ podczas Nocy Muzyki zostanie zaproponowany laureatowi zeszłorocznej F.E.T.Y. Halo of Lies (nagroda w konkursie), a także zwycięzcy Widzewskiej Jesieni Muzycznej – Raymount X.  Ponownie myślimy o plebiscycie na najlepszy zespół grający podczas Czwartej Łódzkiej Nocy Muzyki. Spróbujemy ogarnąć to organizacyjnie. Warto nadmienić, że rok temu w takiej zabawie zwyciężył Suploid. Na drugim miejscu znalazł się Rolling Cathouse, a na trzecim Origami.

W tym roku uczestnicy otrzymają mapkę z zaznaczonymi miejscami, która pomoże im w poruszaniu się po mieście. Jeśli znajdziemy dofinansowanie wydane zostanie CD z mp3 każdego z zespołów. Zastanawiamy się, czy nie zmienić idei i nie zaproponować symbolicznych cegiełek 10 zł. Całą kwotę przekazano by na imprezę, zespoły, akustyków i promocję. Czy tak zadecydujemy – musimy to przemyśleć.

 
Każdy, ko chciałby wystąpić podczas Łódzkiej Nocy Muzyki lub też wspomóc ją organizacyjnie proszony jest o kontakt z: dyrektorem Łódzkiej Nocy Muzyki: Marcin Bałczewski 505-101-696 marcin.balczewski@plasterlodzki.pl  lub koordynatorem ds. zespołów: Szymon Wiśniewski lodzkanocmuzyki@gmail.com
 
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pustki_20110327_2058333108
Koncerty w Łodzi – lipiec 2014
21102012_039
Wakacyjny Cykl Koncertów – W świetle okien
Soundedit 2019 – Zamilska i Dj No. 107

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*