UWAGA

Szanowni Państwo,
informuję, że zapowiadane wczoraj koncerty z muzyką Mozarta w Akademii z przyczyn niezależnych od organizatora nie odbędą się w zaplanowanym terminie.

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na organizowany przez Instytut Muzyki Kameralnej cykl koncertów poświęcony muzyce Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wykonany zostanie komplet fortepianowych dzieł kameralnych kompozytora: tria, kwartety i kwintet oraz koncert na 3 fortepiany i orkiestrę. Instrumentaliści związani z łódzką uczelnią muzyczną wystąpią czterokrotnie w dniach 9-12 grudnia (czwartek-niedziela), codziennie o godz. 18.00. Wszystkie koncerty odbędą się w Sali 12 w Pałacu AM przy ul. Gdańskiej (wstęp wolny).

Wolfgang Amadeus Mozart znany jest szczególnie ze swojej twórczości operowej i symfonicznej. Łódzkiej publiczności w ostatnim czasie przybliżone zostały wszystkie koncerty fortepianowe klasyka wiedeńskiego za sprawą cyklu organizowanego przez Orkiestrę Kameralną Polish Camerata we współpracy z Akademią Muzyczną w Łodzi. W okresie od września do grudnia prezentowane były wszystkie dzieła na fortepian i orkiestrę w wykonaniu pianistów związanych z łódzką uczelnią muzyczną i zespołu kierowanego przez dyrygenta Marka Głowackiego. Teraz przyszedł czas na twórczość kameralną Mozarta.

W najbliższy grudniowy weekend Instytut Muzyki Kameralnej zaprasza na wieczory z dziełami twórcy Czarodziejskiego fletu, skomponowanymi na kameralne zespoły instrumentalne. Pierwsze dwa koncerty cyklu to wydarzenia poświęcone kompletowi triów fortepianowych. Zabrzmią wszystkie tria na skrzypce, wiolonczelę i fortepian, jak również kompozycja na nieco mniej klasyczny skład: klarnet, altówkę i fortepian, czyli Trio Es-dur „Kegelstatt” KV 498. Wykonane zostaną przez cenionych i utytułowanych instrumentalistów, wśród których przeważać będą wykładowcy i studenci łódzkiej Akademii Muzycznej: Anna Toporkiewicz, Anna Banaś, Michał Kluska, Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek, Agata Jarecka, Agata Lichoś, Robert Stefański, Dorota Stanisławska, Adam Manijak, Magdalena Kling-Fender, Robert Fender, Hanna Holeksa, Malwina Miękoś, Miłosz Mirowski, Michał Rot, Robert Fender, Marcin Kawczyński, Sławomira Wilga, Agata Nowak, Anna Liszewska.

Trzeciego dnia publiczność będzie miała szansę zapoznać się z kwartetami Wiedeńczyka, które zagrają muzycy związani z Uczelnią. Skrzypaczki: Małgorzata Wasiucionek-Potera, Dominika Przech, Anna Toporkiewicz. Partie altówek zaprezentują Dorota Stanisławska i Piotr Wróblewski. Na wiolonczeli zagrają Małgorzata Sęk, Martyna Pasierbek oraz Jakub Lemański. W programie ostatniego koncertu z cyklu znajdą się Kwintet Es-dur na fortepian i instrumenty dęte KV 452 w wykonaniu: Agaty Piotrowskiej-Bartoszek, Bartosza Jawora, Krzysztofa Kamińskiego, Zbigniewa Monkiewicza i Tomasza Bartoszka. Następnie zabrzmi nietypowy pod kątem obsady Koncert F-dur na 3 fortepiany i orkiestrę KV 242. Przy fortepianie zasiądą Michał Drewnowski, Mariusz Drzewicki i Witold Holtz, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna Primuz pod kierownictwem Jacka Rogali.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
chinskieswieto
Chińskie Święto Wiosny – Koncert studentów z Chin
Najbliższe koncerty Filharmonii Łódzkiej
12 Tenorów i Diva w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*