2lipca_047Do 20 sierpnia w galerii mieszczącej się w Łódź Art Center można oglądać wystawę prac młodych czeskich artystów. Ears like loops to prezentacja dokonań Petry Herotovej, Evy Kotatkovej, Marketa Othovy, Kateriny Sedy, Pavla Streca, Jana Serycha i Jiriego Thyna.

W katalogu do wystawy kuratorka Edith Jerabkova pisze, iż kluczem przy wyborze prac były „matematyczne i logiczne odniesienia”, które poprzez połączenie ze sztuką mają spowodować, że otaczający nas świat będzie bardziej zrozumiały., a zarazem z lekkim utopijnym i romantycznym splotem. Pytanie jakie można sobie jednak zaznać, to czy sztuka ma w ogóle pełniać taką rolę? Według mnie niekoniecznie. Bardziej w prezentowanych pracach doszukiwałbym się  reinterpretacji, a nie ułatwienia odbioru rzeczywistości.

Na ekspozycję składa się trzynaście instalacji, prac graficznych, malarskich, wideo. Jedną z najciekawszych jest Game no. 6 (House arrest), który jest niby-grą. Biorą w niej udział ojciec, matka, syn i córka. Mają za zadanie wykonać podane instrukcje, karteczki z poleceniami. Dodatkowo artystka sprezentowała makietę mieszkania, po którym ów rodzina poruszać się powinna.

Wystawę Ears Like Loops można oglądać w Zonie Sztuki Aktualnej do 20 sierpnia br. Ponieważ w skład niej wchodzą prace bardzo różnorodne poznanie ich zajmuje trochę czasu, co także jest plusem całego przedsięwzięcia.

 
Czeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops
Czeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops
Czeski sen - Ears like loopsCzeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops Czeski sen - Ears like loops
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
005
Sala Kontaktów Międzyplanetarnych w Galerii Re:Medium (foto)
krzysztof_nitsch_-_rzeba_20170908_1218168000
Krzysztof Nitsch w Galerii Re:Medium (foto)
24Wystawa_Aleksander_Tansman-warsztat_kompozyrota_fot.R.Sochala
Aleksander Tansman – warsztat kompozytora (foto)
1 Komentarz
  • tzb
    25 lipca 2010 at 16:57

    Redaktorze, tworzysz treść widoczną publicznie, kto wie, może niektórzy będą się na nią powoływać jako źródło. Proszę więc, zadaj sobie minutę trudu, przejrzyj swój tekst jeszcze raz i wyeliminuj swoje przewinienia wobec języka polskiego. Jeśli znajdziesz ich mniej, niż dziesięć, podeślij tekst komuś, kto zna ten język lepiej i po konsultacji opublikuj go ponownie.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*