plakat_byle_do_wiosny_daniel_brozekZapraszamy w niedzielę, 22 marca o godz. 20 w 6. dzielnicy rozpocznie się Czarny Latawiec – Zamknięcie cyklu: Byle do wiosny. Wstęp jest bezpłatny.

„Byle do wiosny” – to cykl wydarzeń, koncertów gdzie muzyka styka się ze sztukami wizualnymi. Jest spotkaniem dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze specyficznym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem oraz obrazem video. Do cyklu zostali zaproszeni artyści sztuk wizualnych, u których w kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka. To spotkanie ma na celu możliwość zetknięcia się odbiorcy z nową jakością dźwięku połączonego z indywidualnym sposobem pojmowania przez artystę, tego czym jest muzyka i co z sobą niesie.

„Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na kilka pytań; Co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czy bycie artystą sztuk wizualnych i brak edukacji muzycznej przekłada się na rodzaj granego dźwięku, czy jest czynnikiem ograniczającym artystę czy wartością dodatnią, poszerzającą pole działań muzycznych?\ Czy warstwa dźwiękowa tej muzyki ma w sobie więcej eksperymentu? Co to są muzyczne działania performatywne?

Czarny Latawiec (Daniel Brożek) krytyk muzyki oraz twórca, kurator, dj i producent. Aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej, kurator Canti Illuminati Festival i Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival. DJ i producent muzyczny (oficyny Mik.Musik! i B.D.T.A), krytyk (m.in. Glissando, Notes na 6 tygodni, Ruch Muzyczny, Rita Baum, EMD, ArtPapier, Radio Sitka).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
d4d
Dick4Dick w DOMu
Taste The Music w Atlas Arenie
Koncerty w Łodzi – październik 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*