Selofan_w_DOMuPrzy użyciu analogowych syntezatorów wyrażają stany ducha, które odróżniają ludzi od zwierząt. Mowa o greckim duecie Selofan, który w najbliższy piątek (15 maja), wystąpi w klubie DOM. W roli supportu pojawi się ukraiński zespół Cold Comfort. Początek koncertów o godzinie 22. Bilety, w cenie 20 złotych, do nabycia w dniu imprezy.

Poruszający się w klimacie electro-minimal Selofan to projekt, którego cechą rozpoznawczą jest muzyczny chłód. Bardzo zbliżony do tego, który w swojej twórczości proponuje brytyjski Lebanon Hanover. Selofan to przede wszystkim zimne dźwięki, ale również wyśpiewywane, a czasem melorecytowane, przepełnione nastrojem smutku i rozgoryczenia teksty.

Choć zespół powstał niespełna cztery lata temu, jego brzmienie bezsprzecznie przywodzi na myśl zimnofalowy klimat lat 80. Do tej pory muzycy wydali dwie pełnowymiarowe płyty:  w 2013 roku debiutancką Verboten i świeżynkę Tristesse, która światło dzienne ujrzała w marcu tego roku.

Ukraiński Cold Comfort, którego również będzie można posłuchać w piątkowy wieczór, to podobnie jak gwiazda wieczoru, fascynaci stylistyki lat 80. W ich muzyce można dosłuchać się takich gatunków jak post punk, zimna fala, minimal czy electro. Do tej pory wydali kilka EP, pełnowymiarowe wydawnictwo dopiero przed nimi.

Selofan i Cold Comfort zagrafą w DOMu w piątek, 15 maja. Po koncertach, rezydenci DOMu – Rat Unit, Wiktor Skok i Rebel – zapraszają na afterparty. Początek imprezy o godzinie 22. Bilety kosztują 20 złotych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Closterkeller20-20Aurum203_zmn20A
Closterkeller w Luce
The Bill i Mexyk w The Rollin’ Barrel
IMG_0764
Misia Ff w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*