CzadW sobotę, 28 czerwca o godz. 19:15 w Teatrze Powszechnym rozpocznie się ostatnia w tym sezonie premiera – monodram Czad w wykonaniu Aleksandry Listwan w reżyserii Uli Kijak.

Czad to kolaż monologów zebranych i spisanych przez Aleksandrę Listwan. Inspirowany jest spotkaniami aktorki z kobietami, które na pierwszy rzut oka (według powszechnych społecznych kryteriów) można by określić co najmniej jako „dziwne”.

Zderzenie ze sobą różnych historii, postaci, ich doświadczeń i przemyśleń stwarza obraz współczesnego świata razem z jego sprzecznymi wzorcami, wyśrubowanymi wymaganiami oraz napięciami, które rodzi. Co jest normalne, a co nie? Czego kultura od nas wymaga – co nam daje i co nam narzuca w kategoriach tożsamości, płci, roli, funkcji społecznej, wyglądu i seksualności? Czy można spełnić wszystkie oczekiwania? Czy przypadkiem nie jest tak, że każdy z nas może spotkać się z wykluczeniem – takim samym jak to, którego doświadczyły autorki monologów uznawane za „nienormalne”, „marginalne”, „skrzywione”? Czy wykluczanie to wyjątek, który potwierdza regułę, czy może standard kulturowy? Czad będzie szukał odpowiedzi na te pytania.

Reżyseria: Ula Kijak
Dramaturgia: Martyna Lechman
Scenografia i kostiumy: Dominika Skaza
Opracowanie muzyczne: Maria Rumińska
Konsultacja choreograficzna: Anka Jankowska
Obsada: Aleksandra Listwan

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
spartakus
Spartakus w Teatrze Wielkim
klubmezusiow
Klub Mężusiów w Teatrze Muzycznym
Stand-up Show 2019-The Best of w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*