Cyrulik_sewilski_23Teatr Wielki w Łodzi zaprasza w grudniu na „Cyrulika sewilskiego” – doskonałą operę komiczną w doborowej obsadzie. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl wystawiany 11 grudnia o godz. 11. Zostanie poprzedzony spotkaniem „Dyrektor Opery przedstawia”.

Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie W jakim słynnym dziele operowym kontynuowana jest historia bohaterów „Cyrulika sewilskiego”? Odpowiedź prześlijcie na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Cyrulik”, w jego komentarzu napiszecie odpowiedź na pytanie, a także swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy we wtorek (8 grudnia), o godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od tatank…

uwaga – wcześniejsze zgłoszenia z tematem „Basia” też biorą udział w konkursie

Muzyczna opowieść o obrotnym balwierzu Figarze wyszła spod kompozytorskiego pióra Gioacchina Rossiniego – niekwestionowanego mistrza włoskiej opery buffo. Nic zatem dziwnego, że bawi publiczność całego świata już od blisko 200 lat, a „króla życia” Figaro stał się jedną z najpopularniejszych postaci operowych. „Cyrulik sewilski” to komedia intryg i pomyłek, w której dowcip sytuacyjny – w niespotykany dotąd w operze sposób – wspierany jest każdą nutą brawurowej muzyki Rossiniego. Łódzka inscenizacja (reż. Natalia Babińska, choreografia Jakub Lewandowski scenografia: Diana Marszałek, kostiumy: Julia Skrzynecka), wyróżniona Złota Maską w sezonie 2013/2014, jest niezwykle barwna, co nadaje jej charakter komiksowej animacji i współgra z radosnym, pełnym lekkości brzmieniem partytury.

W zaplanowanych na dni 10, 12 (godz. 18:30) oraz 11 (godz. 11:00) grudnia wystawieniach „Cyrulika sewilskiego” wystąpi plejada gwiazd: Maria Rozynek-Banaszak, Aleksandra Borkiewicz, Mikołaj Trąbka, Przemysław Rezner, Andrzej Kostrzewski, Grzegorz Szostak, Dawid Kwieciński, Sylwester Smulczyński, Robert Ulatowski, Patryk Rymanowski, Aleksander Teliga, Agnieszka Makówka, Józef Mituta, Andrzej Staniewski, Marcin Ciechowicz. Solistom towarzyszyć będzie chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Wojciecha Rodka. Spektakl 11 grudnia poprzedzony zostanie premierowym spotkaniem z cyklu „Dyrektor Opery przedstawia”. Wojciech Rodek, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi, opowie widzom fascynujące ciekawostki związane z kulisami powstania dzieła Rossiniego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
helios_kulturadostepna_1484x1185mm_v1
Historia Roja w Kinie Helios (zakończony)
2013-04_noc_megahitow_406
ENEMEF: Noc megahitów (zakończony)
Voo Voo w Wytwórni (zakończony)
1 Komentarz
  • Monika123
    10 grudnia 2015 at 06:41

    Kiedy rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników ???

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*