6-metrowa, zakochana do szaleństwa w swym treserze Żyrafa, olbrzymi latający Słoń – wirtuoz trombonu, wielki, nieustraszony Lew, a także siłacze, żonglerzy i clowni opanują w sobotę, 29 maja, Rynek Włókniarek Łódzkich. Okazja jest podwójna: nadchodzący Dzień Dziecka i kolejny weekend 15. Urodzin Manufaktury. Wyobraźnią małych i dużych gości Manufaktury zawładną niezwykłe, gigantyczne nadmarionetki słynnego Teatru Klinika Lalek.

Na przedstawienia i spotkanie z cyrkowcami zaproszą artyści związani na co dzień z łódzkim Teatrem Melonik. W samo południe barwny korowód złożony z żonglerzy i akrobatów przejdzie ulicą Piotrkowską od ul. Jaracza do Manufaktury, gdzie zaprezentują swoje cyrkowe umiejętności – żonglowanie maczugami, piłeczkami, pokazy na monocyklu, animacje ruchowe gigantyczną skakanką. Będą też ogromne bańki mydlane i balony.

Widowisko z udziałem  nadmarionetek, które w Manufakturze wystawi Teatr Klinika Lalek nosi nazwę „Cyrk Tarabamba” i opowiada o przygodach naturalnej wielkości słonia Charliego, lwa  Leonarda oraz wysokiej na 6 metrów żyrafy o imieniu Emanuel. To niezwykli bohaterowie: stepują, grają, śpiewają, a nawet latają zapewniając dużą porcję zabawy widzom w każdym wieku. Ale to nie wszystko, ponieważ nadmarionetkom towarzyszy barwna, wesoła świta: w rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, żonglerów, clownów. Całe przedstawienie nawiązuje do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej, zwracają uwagę na poszanowanie dla istot żywych i piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt.

Klinika Lalek to jeden z najbardziej doświadczonych w widowiskach plenerowych teatr w Polsce. Powstał w 1988 w podwrocławskim Wolimierzu. Ze swoimi przedstawieniami występował m.in. w Finlandii, Francji, Hiszpanii, Austrii oraz w całej Polsce. W sobotę 29.05 zaprezentuje swój widowiskowy spektakl dwukrotnie o godz. 13.00 i 17.00 na rynku Manufaktury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
schronlogos
Schron w Teatrze Logos
Kar nawał w Teatrze Nowym
Pomoc domowa radzi – ostatni odcinek internetowego serialu teatralnego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*