IMG_59117 i 8 czerwca w Klubie Wytwórnia wystąpił Cyrk Czterech Kultur i Teatr Licedei. Imprezę zorganizowano w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. 

Była to niezwykła, pełna humoru i nie pozbawiona refleksji rewia – od śmiechu do łez, wszystko przy użyciu najwyższej próby pantomimy.

Do znamienitych artystów z Teatru Licedei dołączyli dzieci i młodzież. Razem przygotowali przedstawienie mówiące o tym, że różnice pomiędzy ludźmi są tylko pozorne, a sposób, w jaki postrzegamy drugiego człowieka, często jest jednowymiarowy i niezgodny z jego prawdziwą naturą.

joomplu:73918

Teatr Licedei – grupa została założona w 1968 roku w Leningradzie przez twórcę rewolucyjnej na skalę europejską autorskiej szkoły mimu, Sławę Połunina. Reżyser jest doceniany przez światową krytykę za płynne łączenie w swoich przedstawieniach teatru, klowningu, liryzmu i zabawy. Określają oni styl teatru jako „klownadę poetycką”, która niewiele ma wspólnego z cyrkiem w potocznym tego słowa znaczeniu. Staje na granicy tradycyjnej klownady, teatru rewiowego i tragifarsy. W miejsce słów artyści wstawiają plastyczne ruchy, wyrazistą mimikę, wspierają się muzyką i ekspresją ciała.

Zobacz także:

Ł4K: Słoń Teatru Pas Par Tout (foto)

Ł4K: Karbido i Andruchowycz w Tobaco (foto)

Łódź Czterech Kultur 2014 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr Szwalnia podsumowuje sezon 2018/19
jezioro_labedzie-3
Moscow City Ballet w Teatrze Wielkim (foto)
Pomysłowe mebelki z gąbki z nagrodami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*