crunkbandW czwartek, 17 lipca o godz. 21 w King Of Music rozpocznie się impreza z udziałem zespołów Crunk i Freepost. Wstęp jest bezpłatny.

Crunk – łódzka formacja grająca muzykę, która czerpie z grunge, hard rocka. Zespół powstał w lipcu 2009 z inicjatywy Wojtka Wójcika (git) i Krzyska Olszaka (bass), wcześniej związanych z Shell Shock; do tej dwójki wkrótce dołączył Patryk Fisiak (drums); w listopadzie skład zasilił Bartosz Ługiewicz; niedługo potem odszedł Krzysiek który zdecydował sie na powrót do Shell Shock a w kwietniu 2010 w wyniku konfliktów artystycznych i personalnych na linii perkusista- reszta kapeli, Crunk zawiesił działalność na czas nieokreślony; zespół reaktywował się jednak juz w czerwcu z Wojtkiem Andrzejewskim za bębnami . Kilka miesięcy później dołączyła Magda Bandos(bass). 10 maja 2011 w składzie Bartosz Ługiewicz(voc), Wojtek Wójcik (guit), Magda Bandos (bass), Wojciech Andrzejewski (drums) kapela nagrała pierwsze 6 kawałkowe demo. Crunk wciąż usilnie działa, a jego muzyka zmienia się z biegiem czasu. Grupa powoli odchodzi od brzmień, które zdefiniowały jej pierwsze nagrania- choć inspiracje grunge’em nadal są w jej twórczości wyraźnie słyszalne, to nowe utwory obfitują także w nawiązania do hard rocka czy metalu alternatywnego.

W ciągu pięciu lat działalności Crunk przeszedł kilka ważnych rotacji personalnych: w maju 2012 zespół podziękował za współpracę perkusiście Wojciechowi Andrzejewskiemu a na jego miejsce wskoczył Kacper Witkowski (drums); jednak już na początku 2013 r. Kacper zostaje zastąpiony przez Filipa Smulskiego (ex toNIEmy). Z kolei w lutym 2014 skład opuszcza wieloletnia basistka (i estetyczna podpora) grupy- Magda. Na szczęście poszukiwania godnego zastępcy szybko kończą się powodzeniem i skład uzupełnia Bartek Kowalski, zdobywający wcześniej doświadczenie w takich ekipach jak Sabotage czy ToNieMy.

Freepost – zespół rockowy z miasta Łodzi. Początki naszej kapeli sięgają 1997 r. Przez kolejne lata wielokrotnie zmieniał się skład. W latach 2000 – 2002 i 2004 – 2006 zespół zawieszał działalność. Od maja 2006 Freepost jest znów aktywny 🙂 Ostatnie 4 lata to udane występy m.in. w łódzkich i głowieńskich pubach, na Juwenaliach Politechniki Łódzkiej, na zlocie motocyklistów w Dzierżąznej i na WOŚP.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
patroni
IV Przegląd Zespołów Alternatywnej Sceny Młodych
Wojciech Jachna Squad w Fabryce Sztuki
poluzjanci
Poluzjanci w Klubie Wytwórnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*