creative_act_of_music_tour_20100115_2001488658W czwartek, 14 stycznia do naszego miasta dotarła trasa koncertowa Creative Act Of Music Tour 2010. Na scenie w Stereo Krogs wystąpili Virgin Snatch, Thy Disease, Armagedon, Nammoth i Heart Attac.

 
Wieczorem klub wypełnili miłośnicy ciężkich metalowych brzmień. Jako pierwsi pojawili się muzycy Heart Attac. Zespół to weterani alternatywnego metalu, którzy posiadają spore doświadczenie sceniczne i wiedzą dobrze jak rozgrzać przybyłą publiczność.

Drugim supportem był Nammoth. Zespół składa się z sześciu członków. Mieliśmy sposobność usłyszeć ich w naszym mieście w październiku zeszłego roku. Wówczas chłopaki z Ełku wystąpili w finale Widzewskiej Jesieni Muzycznej. Miłym zaskoczeniem dla mnie była wypowiedź jednego z gitarzystów i wokalisty. Rafał i Mateusz bardzo sobie chwalili łódzka publiczność i przed lepszą jeszcze nie grali!

Po ostrym łomocie w wykonaniu Nammotha nadszedł czas na występ zapomnianej dziś nieco, ale bijącej się o powrót z zakamarków pamięci fanów polskiego metalu, formacji Armagedon. Zespół z Kwidzyna, który powstał w 1986 roku i istniał osiem lat, stawiając wraz z muzykami takich formacji jak Vader i Imperator pierwsze kroki muzyki death metalowej w Polsce powrócił do świata żywych w 2006 roku. Obecnie zespół prezentuje miłośnikom ciężkich brzmień swój ostatni album „Death Then Nothing”.

Thy Dease to druga z gwiazd Creativ Act Of Music. Ta krakowska kapela zalicza się do nielicznych młodych zespołów, których rozwój można zaobserwować z krążka na krążek. Muzycy zaskakują nowościami stylistycznymi a także postępami w tworzeniu. Najlepszym przykładem są ich albumy Rat Age i Anshur Za.

I wreszcie przed sceną szaleństwo. Wywołał je występ mistrzów krajowego thrash metalu, grupy Virgin Snatch. Zespół istniejący od 2001 roku zbiera bardzo dobre recenzje w karaju i zagranicą. Na swoim koncie mają cztery albumy studyjne. Ich ostatnia płyta „Art Of Lying” to obowiązkowy truck dla fanów amerykańskiej szkoły thrash metalu w polskim wykonaniu. Śmiało można powiedzieć, że ostatni ich album określa styl muzyczny Virgin Snatch. Kto nie był na koncercie może żałować!


Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour
Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour
Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour Creative Act Of Music Tour

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Happysad w Wytwórni (foto)
Janusz_Olejniczak_22082011-1574gw
IV Letnia Akademia Jazzu: Janusz Olejniczak (foto)
_DSC8324_DxO
LAJ 2015: Marcin Wasilewski Trio feat. Joakim Milder (foto)
1 Komentarz
  • 15 stycznia 2010 at 22:40

    Solidna relacja, solidne zdjęcia. Dzięki, Przemek!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*