Coria w Łódzkim Domu Kultury (foto)

DSC_0080Za nami kolejna odsłona Rockowania w Łódzkim Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Coria, założony przez byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (dwa albumy studyjne, support m.in. Guns N’ Roses) oraz wokalisty znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka.

Grupę wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietypowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Zespół wydał w 2014 album „Teoria Splątania” dzięki wytwórni Metal Mind Productions. Krążek ten został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepsze Polskie wydawnictwo 2014 r. „Teoria Splątania” została również wyróżniona w ogólnopolskiej stacji radiowej i brał udział w plebiscycie na najlepszy Polski krążek 2014 r.

joomplu:104566

W Antyradiu wszystkie trzy single „Sen Boga”, „Efuzja” i „Nie Pozwól Mi” wydane na potrzeby promocji albumu znalazły się wielokrotnie na szczycie listy Turbo Top. Zespół wygrał konkurs – festiwalu Life Stage i zagrał przed Soundgarden i Erickiem Claptonem. Występował na festiwalu Orange Warsaw Festival (2015) i wielokrotnie na Festiwalu Kolorów. Grupa została również zaproszona na wyjątkowy koncert z okazji 150-lecia Katowic. 20 listopda 2015 roku zespół wydał swój drugi album o tytule „Kwestia Czasu” (Metal Mind Productions), a piątkowy koncert odbył się w ramach promującej krążek trasy.

Przed Corią na scenie pojawiła się młoda łódzka grupa The Gamblers.

Zobacz także:

Luxtorpeda w Łódzkim Domu Kultury (foto)

Artrosis w Łódzkim Domu Kultury (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *