Controlled Collapse, Procesor Plus i Croona w DOMu

W piątek, 31 sierpnia o godz. 21 w DOMu rozpocznie się impreza, podczas której na scenie zaprezentują się Controlled Collapse, Procesor Plus i Croona. Afterparty: ST4CH3LDR4HT, SERAFIN. Wstęp wynosi 20 zł.

Controlled Collapse – ciężkie, gitarowe brzmienia połączone z porywającą do tańca elektroniką – ta wybuchowa mieszanka to znak rozpoznawczy łódzkiej formacji Controlled Collapse. Po serii koncertów w towarzystwie Combichrist i Aesthetic Perfection, grupa przygotowuje się na kolejne spotkania z fanami, promujące ostatnią płytę. Krążek „Post-Traumatic Stress Disorder” ukazał się 14 kwietnia 2017. Płyta dostępna jest w dystrybucji cyfrowej oraz tradycyjnej w Polsce i na całym świecie. Utwory z nowej płyty oddają energię, jaka towarzyszy występom grupy na żywo. Obok znanych z poprzednich albumów przesterowanych wokali i melodyjnych partii klawiszy można w nich usłyszeć soczyste, metalowe partie gitary i dopracowane brzmienie perkusji. „Post-Traumatic Stress Disorder” to rezultat współpracy czworga instrumentalistów. Słychać na nim różnorodne wpływy, nie tylko spod znaku dark-independent.

Procesor Plus to electropunkowy live Fagota, powołany do życia w 2001 roku (debiut odbył się w gejowskim klubie Narraganset na Tylnej). Z początku był to sam syntezator i neandertalna elektronika, później doszedł wokal i inne zabawki. Nakładem garażowej wytwórni Automatic Bitch Records ukazało się kilka albumów i singli, które znajdują się w kolekcjach nie tylko łódzkich klubowiczów lat dwutysięcznych. Projekt został zauważony przez profesjonalnego wydawcę i obecnie mamy wydawnictwo na winylu z grafiką. Teraz młodzi imprezowicze będą nucić „milion volt” czy „genetyczne zmiany wprowadzać, ludzi kody DNA zmieniać”.

Croona powstało w 2015 roku jako solowy projekt Fredrika Croony. Projekt miesza style aggrotech/industrial/synthpop dając w wyniku „Aggropop”. Muzycznie to połączenie tanecznych beat’ów z chwytnymi melodiami i mieszaniną czystych oraz przesterowanych wokali.

https://www.youtube.com/watch?v=uZC-ZdtccOY

Rozpiska:
21:30 – Croona
22:15 – Procesor Plus
23:15 – Controlled Collapse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *