Contra Mundum i Panny Wyklęte w Wytwórni

panny19 grudnia o godz. 20 w klubie Wytwórnia wyjątkowi artyści upamiętnią strajk studentów prawa UŁ przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego. Przy Łąkowej 29 wystąpią Contra Mundum, Kasia Kowalska, Paulina Przybysz, Monika Borzym, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Lilu, Zespół Dziewczyny, Maleo Reggae Rockers. Zapraszamy wraz z Narodowym Centrum Kultury na „Panny wyklęte”.

Przy Łąkowej 29 najpierw wystąpi zespół Contra Mundum, grający patriotycznego rocka, którego łacińska nazwa oznacza „Przeciw Światu”. Po nim o polskim patriotyzmie zaśpiewa osiem polskich wokalistek i zespół Maleo Reggae Rockers.

Zaprezentują się w projekcie muzycznym Darka „Maleo” Malejonka i Maleo Reggea Rockers, w ramach którego polskie wokalistki nagrały płytę inspirowaną powojennymi losami kobiet „Wyklętych”. „Panny wyklęte” udowadniają, że na historię można patrzeć inaczej niż przez pryzmat dat i suchych faktów.

Na okolicznościowy koncert z okazji 34. strajku studentów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego zaprasza Narodowe Centrum Kultury.

Wstęp wolny po potwierdzeniu przybycia; maile z imieniem i nazwiskiem należy wysyłać na adres biuro @wytwornia.pl do 18 grudnia, w temacie wpisując hasło „Panny wyklęte”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *