sipr_27032010_coma_6024_naglownyW sobotę, 26 kwietnia o godz. 20 w Dekompresji (Limanowskiego 200) rozpocznie się ostatni koncert w tym miejscu. Wystąpi grupa Coma. Jako support Manuka. Bilety kosztują: 39 zł w przedsprzedaży, 49 zł w dniu imprezy.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W treści wpiszecie „Coma”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety oraz swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy w  piątek  (25 kwietnia), o godz. 15. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail. 

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od marcin.za…

Zespół Coma powstał w czerwcu w 1998 roku z inicjatywy Dominika Witczaka. Po wielu miesiącach poszukiwań ustalił się stały skład zespołu: Piotr Rogucki – wokal, Marcin Kobza – gitara, Dominik Witczak – gitara, Rafał Matuszak – gitara, Tomasz Stasiak – perkusja.

Grupa podpisała kontrakt fonograficzny i jesienią 2003 roku przystąpiła do nagrania debiutanckiego albumu – „Pierwsze wyjście z mroku”. Płyta ukazała się w maju 2004 i przyniosła Comie wiele nagród. Druga płyta ukazała się w maju 2006. Krążek „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” po tygodniu zajął pierwsze miejsce na oficjalnej liście sprzedaży.

Przed nagraniem trzeciego albumu Comę opuścił wieloletni współpracownik, perkusista Tomek Stasiak. Miejsce za bębnami zajął Adam Marszałkowski. Płyta „Hipertrofia”, która pokryła się platyną już w dniu premiery, osiągnęła status Podwójnej Platyny.  Po letniej trasie koncertowej 2010 Coma powróciła. „Coma EXCESS” to anglojęzyczna płyta zespołu (premiera 20 września 2010 na rynku europejskim), „COMA SYMFONICZNIE” to album w wersji koncertowej, nagrany wraz z Orkiestrą Filharmoników Gdańskich (oficjalna premiera 1 października). Albumy Comy znalazły się w dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt OLIS. Zespół nagrał też muzykę do filmu „Skrzydlate Świnie” Anny Kazejak; lider grupy- Piotr Rogucki – gra w nim jedną z głównych ról (w obsadzie są również m.in. Paweł Małaszyński i Olga Bołądź).

Wiosną 2011 r. pojawił się solowy krążek Piotra Roguckiego, zatytułowany: „Loki – wizja dźwięku”. W tym czasie zespół pracował już nad nowym albumem. Ostatecznie nagrania nowego krążka Comy zakończyły się w lipcu 2011. Zespół postanowił nie tytułować płyty i oznaczyć ją jedynie kolorem czerwonym. Album ukazał się 17 października 2011 i zyskał status Złotej Płyty w tydzień po premierze. Drugi singiel „Los cebula i krokodyle łzy” przez wiele tygodni okupował playlisty stacji radiowych i znalazł się w czołówce list przebojów (na liście Programu Trzeciego przez prawie dziesięć tygodni był w pierwszej trójce).

Rok 2012 to rok wielu nowych aktywności artystycznych. Podczas trasy „Ulubiony numerek” Coma rozpoczęła świętowanie piętnastego roku działalności. Trasa okazała się strzałem w dziesiątkę; koncerty były wyprzedane, sale pękały w szwach, a krytycy i publiczność zgodnie stwierdzili, że zespół jest w świetnej formie. 2013 rok to premiera anglojęzycznego albumu „Don’t set your dogs on me”; powstała już anglojęzyczna wersja teledysku od utworu „With You”, a także klip do „Song 4 boys”.

/foto. Przemek Sikora 

Zobacz także:

Coma w Wytwórni (foto)

Jarmark Wojewódzki 2011: Coma, L.Stadt i inni (foto+wideo)

Piotr Rogucki w Klubie Wytwórnia (foto)

Coma akustycznie w Wytwórni (foto)

Coma w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kino Kobiet w Kinie Helios (zakończony)
dominika
Książka Łódź, k…! Szkic do portretu filmowej Łodzi (zakończony)
helios_kulturadostepna_1484x1185mm_v1
Obce Niebo w Kinie Helios (zakończony)
1 Komentarz
 • Emilia
  24 kwietnia 2014 at 22:18

  Witajcie,
  Ja akurat pracuje w week niestety ale chciałabym otrzymać wejsciowki dla mojego brata i siostry. Nie wiem jesli by sie udalo to czy mogli by oboje wejsc na moje imie i nazwisko po za tym nazwisko maja takie samo 🙂
  pozdrawiam
  Emilka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*