cocoW sobotę, 12 listopada w KIJu odędzie się koncert formacji Coco Bongo. Poza nimi pojawi się Alegorya, Gniewomir Depowski i Projekt Cisza. Wszystko z powodu koncertu charytatywnego dla malutkiej Alicji Krzywiec. Start o godz. 19. Wstęp: dowolna kwota, nie mniejsza, niż 5 zł. Cała kwota z bramki zostanie przeznaczona na leczenie.

Coco Bongo (Gdańsk)

Zespół z Sucharszczyzny Pomorskiej, grający gatunek stworzony i nazwany przez niego samych – PedauPunk (albo zwyczajnie, pop punk) powstał przypadkiem z 3 ludzi którzy po prostu chcieli robić muzykę i odreagować trudne dzieciństwo. Nie ma specjalnych wzorców ani przekazu w muzyce którą grają. Jednakże, wzorują się na kalifornijskich brzmieniach zmieszanych z kiełbasą i piwem.

Alegorya (Łódź)

Alegorya to łódzka formacja, której znakiem rozpoznawczym stały się pełne energii występy i mocne riffy. Istnieją od stycznia 2007 roku i na swoim koncie mają kilkaset występów na scenach klubowych oraz festiwalach muzycznych, m.in. obok takich zespołów, jak Aerosmith, Alter Bridge, Walking Papers, The Treatment, T. Love, Jelonek, Akurat czy The Bill. Występowali podczas Impact Festivalu 2014 oraz Jarocin Festiwalu 2014, gdzie zostali bardzo ciepło przyjęci przez międzynarodową publiczność. 28 października 2014 r. w warszawskiej Stodole supportowali amerykańskiego Skilleta.

Grają mocnego, polskiego rocka. Nie boją się jednak łączyć gatunków, co owocuje wyjątkowym brzmieniem. Charyzma wokalisty sprawia, że zespół potrafi porwać do wspólnej zabawy każdego. Wielokrotnie ich przebój pt. „Furia” gościł na szczytach lokalnych list przebojów. W kwietniu 2014 roku wydali debiutancki album pt. „Alegorya”, który był nominowany do nagrody głównej w plebiscycie „Łódzka Płyta Roku”. Zespół Alegorya to wybuchowa mieszanka muzyki i scenicznej energii, koło której trudno przejść obojętnie.

Gniewomir Depowski (Łódź)

Gdyby spróbować skrzyżować dynamikę gry mistrza J. Kaczmarskiego z motywami wielkich czy mniej znanych kapel rockowych… Zapewne nic by z tego nie wyszło. Ale taka definicja jest najbliżej określenia, czym właściwie się zajmuję. Piosenka autorska – bo tak formalnie określa się ten nurt, zaś z drugiej strony – rozszerzenie indie, niezależny. Taka jest w uproszczeniu moja muzyka. Tworzę, piszę, gram… Robię to z miłości. Kocham grać. To moja bajka. A ja jestem bajarzem. Zapraszam więc do zapoznania się ze mną poprzez moje utwory, luźne teksty oraz ich interpretacje. Jestem Gniewomir Depowski, moja gitara to Laura, a wszystko ma jakiś cel. Cel tej imprezy jest tym ważniejszy!

Projekt Cisza (Łódź)

Nazwaliśmy się „Projekt Cisza”, bo ta nasza twórczość oderwała się od zespołu metalowego i stworzyła coś całkowicie odrębnego. Zaczęło się dwa/trzy lata temu od piosenki „W porządku”. Później co jakiś czas tworzyliśmy i tworzymy wciąż kolejne. Teksty powstają na różne sposoby, ale zwykle „piszą się same”, rozrastają niemal nieświadomie od jednej kluczowej frazy. Stanowią inspirację wrażeniem, sytuacją, kolorami oraz także (a może przede wszystkim?) sobą nawzajem. Bo tym, co pcha nas do muzyki jest właśnie możliwość stworzenia czegoś razem, nadawania temu kształtu i wyrażania siebie w harmonii do drugiej osoby.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Great September Showcase Festival & Conference w Łodzi
Zespol_AFT2
New York Festiwal – II edycja
1701553
Please The Trees w Szóstej Dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*