Co nowego na Łodź Design Festival 2010? (foto)

DSC_2815Już od czwartku nasze miasto na ponad dwa tygodnie stanie się stolicą polskiego designu, a łodzianie będą mogli uczestniczyć w serii znakomitych imprez promujących młodych i zdolnych twórców z całego świata.

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi potrwa od 14 do 30 października 2010 roku. Tematem przewodnim jest AMAZING LIFE (niezwykłe życie). Festiwal współorganizowany jest przez Urząd Miasta Łodzi. Do przygotowania ekspozycji w ramach Programu Głównego zostali zaproszeni Agnieszka Jacobson-Cielecka z wystawą Crumple Zone oraz Oskar Zięta prezentujący Underpressure.

Obie wystawy przedstawiają różne procesy projektowania, inspiracje, nietypowe materiały oraz sposoby w jakich artyści poszukują i gromadzą pomysły.

Na festiwalu po raz pierwszy zaprezentowane zostaną Wystawy Specjalne, które w sposób szczególny interpretują hasło AMAZING LIFE. Wśród nich designerskie rowery zaprojektowane przez czołowych projektantów mody, takich jak na przykład Kenzo Takada czy Agatha Ruiz de la Prada. Nowym wydarzeniem w ramach festiwalu jest także Przegląd Portfolio – konfrontacja początkujących projektantów z dziennikarzami, kuratorami i doświadczonymi projektantami.

DSC_2791

DSC_2813

To wielka szansa, szczególnie dla lódzkich projektantów, bo „to tutaj tkwią siły kreatywne, a Łódź jest właśnie miastem niezwykle kreatywnym” – mowiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Wiesława Zewald.

DSC_2807

To wlasnie dla młodych i zdolnych, stworzono konkurs make me!, jeden z fundamentów Łódź Design Festiwal i jego znakomitą wizytówkę. Celem organizatorów jest dotarcie do środowiska młodych projektantów również za granicą i uczynienie z make me! imprezy o zasięgu międzynarodowym. Konkurs ma na celu danie szansy młodym twórcom na zaprezentowanie, nierzadko po raz pierwszy, swoich pomysłów oraz poddanie ich fachowej ocenie i krytyce. Dwie dotychczasowe edycje make me! pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Ilość nadsyłanych zgłoszeń rośnie z każdym rokiem.

Tegoroczna edycja konkursu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Spośród 243 zgłoszeń jury wybrało 19 projektów, które stworzą wystawę pokonkursową podczas Łódź Design Festiwal 2010.

(Tekst na podst. mat. własnych i prasowych)

Fot. Arkadiusz Fochtman

 

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy!

 


Design Design Design
Design Design Design

 

Jeden komentarz do “Co nowego na Łodź Design Festival 2010? (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *