Co na SOUNDEDIT’10?

SOUNDEDIT10_PLAKATChoć kolejna, druga już edycja SOUNDEDIT rozpocznie się dopiero we wrześniu, już teraz możemy zdradzić kilka z punktów festiwalowego programu.

Jednym z głównych celów SOUNDEDIT jest stworzenie w Łodzi tradycyjnego miejsca dorocznych spotkań najwybitniejszych producentów muzycznych i inżynierów dźwięku, ludzi, których wpływ na brzmienie muzyki jest dziś równie istotny jak rola kompozytora czy samych muzyków.

Poprzez organizację koncertów wyjątkowych artystów, towarzyszących spotkaniom producentów oraz stworzenie w Łodzi, mieście o wielkich muzycznych tradycjach, cyklicznej, ważnej i cenionej imprezy, organizatorzy mają również zamiar wspierać starania Łodzi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

– To jedyna taka impreza muzyczna nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Marcin Tercjak, prezes Fundacji Art Industry, która organizuje SOUNDEDIT.

W bogatym programie festiwalowym każdy miłośnik dobrej muzyki odnajdzie coś dla siebie. O dużym zainteresowaniu działalnością producentów muzycznych i prezentowaną podczas festiwalu muzyką świadczyć może chociażby sukces zeszłorocznej edycji imprezy.

SOUNDEDIT’10 rozpocznie się w piątek, 10 września, a inauguracyjny i zarazem pierwszy swój koncert w Polsce zagra norweski zespół Serena Maneesh, którego  najnowszy album „No 2: Abyss In B Minor”, zebrał doskonałe recenzje prasy i publiczności.

Kolejnym muzycznym punktem festiwalu będzie występ zespołu Tackhead, który również po raz pierwszy pojawi się w naszym kraju. Organizatorzy nie kryją zadowolenia z faktu iż Tackhead zagra własnie w Łodzi, gdyż członkowie zespołu to jedni z najbardziej rozchwytywanych muzyków sesyjnych na świecie.

TACKHEAD_groupPortrait

Tackhead (Fot. mat. prasowe)

Oprócz powyższych znakomitości, na scenie pojawią się również Bernard Fowler i Keith LeBlanc, a za stołem mikserskim stanie Adrian Sherwood. Koniec pierwszego wieczoru należeć będzie do Mad Profesora, jego soundsystemu i genialnego MC – Macka B.

11 września odbędzie się gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem. Tego wieczoru zagra Chris Olley, lider wybitnej, nieistniejącej już formacji Six By Seven oraz gwiazda wieczoru Neil Hannon, lider zespołu The Divine Comedy, którego łódzki koncert będzie jednocześnie pierwszym w Polsce i i stanowi część kameralnej, solowej trasy artysty.

Program na ostatni dzień Festiwalu SOUNDEDIT’10 nadal pozostaje tajemnicą, choć jak zapowiadają organizatorzy, ponieważ do imprezy pozostało jeszcze kilka miesięcy, możliwe, że do listy gości uda się dopisać kolejne znakomite nazwiska.

Wśród polskich gości swoją obecność potwierdził już Andrzej Smolik, jeden z najwybitniejszych polskich producentów i multi-istrumentalistów, który odbierze w Łodzi nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem dla polskiego producenta.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

SE_logoKOLOR1-2010

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *