Komary, w których występuje Marcin Gortat, pokonały Razem Ponad Tonę w finale I ligi CNBA. Statuetka MVP meczu trafiła do Polish Hammera, który zanotował 36 punktów i 24 zbiórki. W finale II ligi Rozjuszone Leniwce lepsze od Mocnych Razem.

W tej edycji doszło do powtórki finału z czerwca, choć wtedy zarówno Komary jak i Razem Ponad Tonę rywalizowały wtedy w II lidze. Warto też wspomnieć, że do drużyny w październiku dołączył Marcin Gortat, a więc największe wzmocnienie w historii ligi CNBA. Do połowy spotkania oglądaliśmy grę punkt za punkt, a na tablicy wyników po dwudziestu minutach widniał wynik 30:27. Po przerwie Komary włączyły wyższy bieg – efektowne wsady MG13, celne rzuty z dystansu Adama Kikowskiego oraz lepsza gra w obronie pozwoliła na uzyskanie ponad 20 punktów przewagi. Razem Ponad Tonę opadli z sił, ale pokazali kilka skutecznych zagrań, jak choćby efektowny wjazd pod kosz Igora Grodzkiego, po którym sam Marcin musiał być pod wrażeniem. Ostatecznie to Komary zostały zdecydowanym mistrzem I ligi, nie przegrywając żadnego meczu w tej edycji. Tym samym uzyskały bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. MVP meczu został wybrany Marcin Gortat, który do swojego imponującego double double dołożył 2 bloki, asystę i celny rzut z dystansu.

Dwadzieścia minut później do akcji wkroczyły dwa najlepsze zespoły II ligi. Mocni Razem i Rozjuszone Leniwce II stworzyły ciekawe widowisko, w którym wynik był otwarty do połowy czwartej kwarty. Pierwsze 10 minut dobrze zaczęli Mocni Razem, którzy odskoczyli rywalom na kilka punktów. W drugiej kwarcie podopieczni Macieja Żaka zaczęli grać intensywniej i przede wszystkim skuteczniej. Dzięki temu wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca meczu, prezentując przy tym bardzo zespołową grę. O dobrej chemii w zespole niech świadczy fakt, że było aż czterech kandydatów do nagrody MVP meczu. Ostatecznie ta nagroda powędrowała do Wiktora Szymańskiego, który był najlepszym podającym drużyny.

Na naszym kanale CNBA TV na youtube można już obejrzeć retransmisję powyższych dwóch finałów.

W najbliższy czwartek czekają nas dwa fantastyczne pojedynki. W półfinałach Superligi aktualni mistrzowie ligi (Z Kimś) zmierzą się z ButyNieGrają Medest, dla których niezależnie od kolejnych wyników, miejsce w czwórce jest historycznym wyczynem. Basket Squad, czyli wicemistrzowie podejmą czarnego konia rozgrywek, a więc zespół Euro Seven. W ostatnim Meczu Gwiazd oglądaliśmy aż 7 graczy z tych zespołów, więc liczymy na efektowne i zacięte spotkania stojące na najwyższym poziomie sportowym. Mecze rozpoczną się o godz. 19:40 i 20:50 – wstęp wolny.

Materiały video oraz foto z rozgrywek dostępne są w naszych mediach społecznościowych:

• facebook, instagram, twitter (@ligacnba)