CNBA 2022 – 2 kolejka (foto)

W drugim tygodniu trwającej edycji 48 zespołów zmierzyło się w czterech klasach rozgrywkowych. Zawodnicy(i zawodniczki) rzucili łącznie 2241 punktów, a najefektowniejsze zagrania można zobaczyć w CNBA Top Ten na kanale CNBA TV na youtube.

Od tego sezonu na CNBA TV zamieszczane są zestawienia najefektowniejszych zagrań wszystkich lig. Organizatorzy publikują także całe mecze, a po dwóch pierwszych kolejkach zostało zamieszczonych aż 27 spotkań. Dzięki temu można na bieżąco śledzić to, co się dzieje na parkietach przy ul. Północnej 36 w Łodzi.

Co do samych spotkań: obrońcy tytułu – Z Kimś – w osłabionym składzie zmierzyli się z Elbudplastem. Warto wspomnieć, że Elbudplast gra od ponad 20 lat w największej lidze koszykówki w województwie łódzkim, kilka razy sięgając po tytuł mistrzowski. Po emocjonującym meczu aktualni mistrzowie ligi musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 40:47. Andrzej Kruszyński zdobył dla zwycięzców 22 punkty. W innych meczach Superligi studenci z Umed Basket pokonali aktualnych mistrzów I ligi – Komary – dwoma punktami, a kluczem do zwycięstwa okazała się skuteczna i wyrównana gra całego zespołu.

W I lidze Mosquitos i Polska Organizacja Sportowa okazały się lepsze o jeden punt od swoich przeciwników. Gentlemen prowadzeni przez Alicję Bednarek, pokonali drugi skłąd Rozjuszonych Leniwców 41:36. Była reprezentantka Polski zdobyła 10 punktów, trafiając dwa rzuty zza linii 6,75 m. W meczu drużyn, które mają aspiracje do awansu, OVOO okazało się lepsze od Eko-Bio Basket Squadu II 56:45. Dorian Więzowski popisał się bardzo dobrą linijką statystyczną, notując na swoje konto 12 punktów, 13 zbiórek 7 asyst.

W II lidze FJ Slackers zmierzyli się z Chechło Drinking Team. Łukasz Jędrzejczak ze Slackersów popisał się najefektowniejszym zagraniem kolejki, notując asystę za plecami. Eudezet Heat w wyrównanym spotkaniu pokonali All4One 45:41. Warto wspomnieć, że w tej drugiej ekipie grają Andrzej i Adrian Wierzyński, a więc tata z synem. To kolejny taki przypadek w lidze i miło widzieć, że liga CNBA łączy kolejne sportowe pokolenia.

W III lidze w meczu debiutantów Shaqtin a fool zmierzyli się z Win or lose We still booze. Na półtorej sekundy przed końcem spotkania gracze Win or lose oddali rzut na wygraną, jednak okazał się niecelny. Wśród zwycięzców słowa uznania należą się Jakubowi Wojtczakowi, zdobywcy 15 punktów. NKOTC II oraz Rozjuszone Leniwce III to również nowe zespoły, które rozpoczęły swoją przygodę w CNBA. W bezpośrednim pojedynku Leniwce były lepsze o cztery punkty.

Zapraszamy na mecze, które są rozgrywane we wtorki, środy i czwartki w godz. 18:30 – 22:00 na dwóch lub trzech boiskach jednocześnie w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Wstęp wolny.

Więcej szczegółów w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/LigaCNBA).
Video z meczów jak i najefektowniejsze akcje dostępne na CNBA TV: https://www.youtube.com/user/cnbalodz/videos

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, restauracja Servantka, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl, agencja reklamowa Studio W, KS Społem Łódź, Kino Helios w Łodzi, Fundacja Betka

Partner techniczny: Spalding

Fot. Rafał Wolski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *