CNBA – 10 tydzień (foto)

HO8C5347Amatorska Liga Koszykówki powoli kończy trzydziestą czwartą edycję rozgrywek! Za nami mecze finałowe niższych lig oraz pozostałe spotkania o konkretne miejsca. Przed nami walka o złoto w Superlidze, a także w konkursie rzutów wolnych i za trzy punkty.

W najwyższej klasie rozgrywkowej zmierzyli się wielokrotni finaliści – City Studio Basket Squad oraz M-Styl. Tym razem jednak walczyli o najniższy stopień na podium. Od początku spotkania obejrzeliśmy sporo efektownych zagrań. W szóstej sekundzie spotkania Rafał Szubski otworzył wynik spotkania celnym rzutem zza łuku. W odpowiedzi Paweł Leńczuk zdobył dwa punkty spod kosza mijając po drodze trzech rywali. Po pierwszej kwarcie aktualni mistrzowie ligi prowadzili 20:10, kontrolując tempo gry. Druga odsłona spotkania to diametralna zmiana i wygrana M-Stylu 16:7. Dużo siłowej gry w strefie podkoszowej pomiędzy najlepszym zawodnikiem obecnego sezonu – Filipem Kenigiem, a Łukaszem Silem były wizytówką tej części spotkania. W drugiej połowie prowadzenie zmieniało się wielokrotnie i do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko. Decydujące punkty na wygraną zdobył wspomniany Rafał Szubski, celnie wykonując dwa rzuty wolne. W ostatniej akcji meczu Piotr Haworeń przechwycił piłkę i tuż po tym zagraniu zabrzmiała końcowa syrena. Ostatecznie City Studio Basket Squad pokonał M-Styl 53:52. Najlepszym strzelcem spotkania okazał się zdobywa pierwszych i ostatnich punktów w meczu – zanotował 24 punkty, dodając do tego 6 zbiórek. Dzielnie go wspierał Łukasz Sil, który zanotował double – double w postaci 12 punktów i 13 zbiórek. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Filip Kenig (20 punktów) oraz Paweł Leńczuk (18 punktów).

joomplu:103669

Finał I ligi był niezwykle ciekawym spotkaniem, z dużą liczbą ciekawych zagrań i emocjami do niemalże samego końca. Faworytami byli Gromar Bad Boys, dowodzeni przez niezwykle efektywny duet – Mieszka Kota (najlepszego podającego ligi) oraz Marka Jędrzejewskiego (najlepszego gracza I ligi). Naprzeciwko nim stanęli waleczne Rozjuszone Leniwce. Dopiero pod koniec meczu „Źli Chłopcy” wykonali kilka skutecznych zagrań, odskakując przeciwnikom na kilka punktów. Końcowy wynik: 44:37 dla ekipy Mieszka Kota. Wśród zwycięzców na słowa uznania zasłużył Marek Jędrzejewski – na swoim koncie uzbierał 12 punktów, 7 zbiórek i 3 przechwyty. W Leniwcach najlepiej zagrał Robert Podgórski, który może pochwalić się 6 punktami, 14 zbiórkami i 3 przechwytami.

W II lidze Ball Don’t Lie nie dali większym szans Hall Of Fame, wygrywając finał 41:28. Od pierwszego gwizdka sędziów to właśnie ekipa w złotych strojach narzuciła swój styl gry, polegający na agresywnej obronie oraz wyprowadzaniu skutecznych kontrataków. Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy tej drużyny, a najwięcej punktów zanotował rozgrywający – Marcin Zieliński (12). Największą wartość eval (10) wśród przeciwników zanotował Rafał Jagiełło.

Już we wtorek 19 stycznia w hali KS Społem Łódź przy ul. Północnej 36 odbędą się mecze barażowe. W tym samym czasie wybrani zawodnicy ligi wezmą udział w eliminacjach do finału Konkursu Rzutowego. Uczestnicy tej rywalizacji powalczą o nagrodę ufundowaną przez Komisarza Ligi – prawdziwą sztabkę złota! Maksymalnie dwadzieścia dwójek powalczy między sobą o cztery miejsca w finale Konkursu, który odbędzie się w przerwie meczu o pierwsze miejsce Superligi (sobota, około godziny 19:40). Więcej szczegółów na cnba.pl.

/for. Rafał Wolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *