Ciryam i Gemini Abyss w Łódzkim Domu Kultury

ciryamW sobotę, 6 lutego o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury rozpocznie się koncert formacji Ciryam, którą wspierać będzie Gemini Abyss. Bilety kosztują 15 zł.

★★ CIRYAM ★★
rock/rock progresywny/prog metal

Zespół Ciryam to piątka ludzi mająca jeden wspólny cel, jedną pasję, scalająca wiele różnych dróg. W swojej muzyce łączymy przeciwności: mocne męskie brzmienie i melodyjny, ale charyzmatyczny damski wokal. Jeżeli lubisz ekstremalnie nietuzinkowe ołączenia i klimatyczne granie z „przytupem” to nasza twórczość jest właśnie dla Ciebie.

★ Gemini Abyss ★
Melodic/Symphonic Metal

Zespół Gemini Abyss rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku, kiedy to trójka przyjaciół muzykujących ze sobą od lat postanowiła powołać do życia nowy projekt. Jako że wokal z założenia miał być kobiecy, rozpoczęły się poszukiwania odpowiedniej osoby i wkrótce do zespołu dołączyła młoda, utalentowana wokalistka Klaudia Woroniecka. Skład uzupełnił jeszcze basista Paweł Gębka. Gemini Abyss obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling. Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta promo „I Would Die Just For A Feel…”. Równocześnie zespół rozpoczął koncertowanie, zbierając pierwsze pozytywne recenzje. W sierpniu 2012 r. skład powiększył się o drugiego gitarzystę Wojtka Sobierajskiego, a pod koniec października nowym basistą został Maciek Malinowski. W lutym 2013 r. ukazała się pierwsza długogrająca płyta zespołu „Claim Of The Planet”, zawierająca 10 kompozycji, którą w Europie Zachodniej wydała angielska wytwórnia Ravenheart Music. W 2014 roku zespół związał się kontraktem promocyjnym i wydawniczym z Pronet Records, na początku 2015 roku ukazała się nowa, druga w dorobku płyta pt. „Regenerate”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *