cinemaitalia13 i 14 kwietnia w Kinie Charlie odbędą się pokazy nowego kina włoskiego – Cinema Italia Oggi. Wstęp wynosi 14/16 zł, karnet na wszystkie projekcie – 40 zł.

Cinema Italia Oggi to eksperyment, który według intencji autorów ma stanowić początek corocznego cyklu. Ma to być „witryna” łącząca w sobie chęć przedstawienia polskiej publiczności przekroju dzisiejszych Włochów, ich mentalności, przemian społeczno-obyczajowych z ideą promowania najnowszych produkcji kina włoskiego (wszystkie dzieła pochodzą z 2011), również wśród polskich dystrybutorów.

Wszystkie filmy przeglądu prezentowano już na różnych festiwalach i pokazach międzynarodowych, gdzie spotkały się z bardzo pozytywną reakcją zarówno ze strony krytyki, jak i publiczności, zdobywając również cenne wyróżnienia. Ich wspólnym mianownikiem, oprócz kryterium jakości, którą się cechują, jest sięganie po zjawiska i problematykę, które najbardziej nurtują kino włoskie ostatnich lat.

Na projekcji filmu Śpiąca królewna obecny będzie odtwórca jednej z głównych ról Pioergiorgio Bellocchio – syn reżysera tego filmu Marco Bellocchio. Wszystkie projekcje prezentowane będą w języku włoskim z polskimi napisami.

Terminarz projekcji:

13.04 sobota
17:00 WÓDZ I BOCIAN, 108′
19:00 ŚPIĄCA KRÓLEWNA, 115′

14.04 niedziela
17:00 EKWILIBRYŚCI, 100′
19:00 MIEJSCA STOJĄCE W RAJU, 119′

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ENEMEF_Noc_Oscarowa_PLAKAT
ENEMEF: Noc Oscarowa
LGBT_plakat
9. LGBT Film Festival
Relanium_Plakat
Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*