Cinema Italia Oggi 2019 w Kinie Charlie

Od 4 do 9 kwietnia Kino Charlie zaprasza na Przegląd Nowego Kina Włoskiego – Cinema Italia Oggi 2019. BILETY: wstęp wg. cennika Kina Charlie danego dnia. KARNETY: 135 zł (na wszystkie filmy), 72 zł (na 4 filmy). Karnety można nabyć tylko i wyłącznie w kasie Kina.

PROGRAM FILMOWY

FILM OTWARCIA CINEMA ITALIA OGGI
4 kwietnia (czwartek), godz. 20:00

W DOMU WSZYSTKO DOBRZE
(A casa tutti bene)
reż. Gabriele Muccino
dramat, komedia, romans, Włochy 2018, 105′

Film opowiada historię wielopokoleniowej rodziny, która spotyka się, by wspólnie świętować Złote Gody seniorów rodu. Uroczystości odbywają się na wyspie, na którą dziadkowie sprowadzili się jakiś czas temu. Niespodziewana burza uniemożliwia promom dotarcie do portu i unieruchamia członków rodziny na wyspie. Bohaterowie muszą rozprawić się ze swoimi słabościami, stawić czoła własnej przeszłości, wiecznie żywej zazdrości, lękom, zdradom, obawom, a nawet niespodziewanym miłościom.

5 kwietnia (piątek), godz. 17:00

NAŁÓG NADZIEI
(Il vizio della speranza)
reż. Eduardo De Angelis
dramat, Włochy 2018, 100′

Jeśli mam umrzeć, chcę umrzeć na własnych warunkach.

Życie Marii, pozbawione marzeń i pragnień, upływa nad rzeką, całkowicie oddane opiece nad matką i służbie „madamie”. Wraz ze swoim pitbullem o nieustraszonych oczach, Maria przewozi po rzece ciężarne kobiety w miejsce, które zdaje się być wiecznym czyśćcem.

Pewnego dnia, to właśnie do tej kobiety niespodziewanie wróci nadzieja, w swej najstarszej i najpotężniejszej formie, cudowna jak samo życie. Bo pozostanie człowiekiem jest największą z rewolucji.

5 kwietnia (piątek), godz. 19:00

BĘDZIEMY PIĘKNI I MŁODZI
(Saremo Giovani E Bellissimi)
reż. Letizia Lamartire
dramat, Włochy 2018, 92′

Na początku lat ’90, Isabella ma 18 lat i jest gwiazdą. Wydaje album, który odnosi ogromny sukces. Utwory z tej płyty słychać przez całe lato we wszystkich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. Potem nastaje cisza. Ponad dwadzieścia lat później, Isabella śpiewa te same piosenki w prowincjonalnym lokalu wraz z synem Brunem, który akompaniuje jej na gitarze. To właśnie przez niego jej kariera stanęła w miejscu. Przynajmniej tak to tłumaczy sama Isabella. Bruno i Isabella przypominają bardziej rodzeństwo, niż matkę i syna. Tworzą nieszablonową rodzinę, którą często łączy niezdrowa relacja, ale trzymają się razem przeciw całemu światu. Jednak ten związek rozpada się, gdy Bruno poznaje Ariannę, liderkę rockowej grupy, która proponuje mu, by wstąpił w ich szeregi.

6 kwietnia (sobota), godz. 17:00

PRZEPOWIEDNIA PANCERNIKA
(La Profezia Dell’armadillo)
reż. Emanuele Scaringi
dramat, Włochy 2018, 99′

Zero ma dwadzieścia siedem lat, mieszka na obrzeżach Rzymu, w dzielnicy Rebibbia, dokładnie w Tiburtina,. gdzie brakuje wszystkiego, ale niczego nie potrzeba. Zero jest rysownikiem, jednak nie mając stałego zajęcia, wiąże koniec z końcem udzielając korepetycji z francuskiego i tworząc ilustracje dla niezależnych punkowych zespołów.

Jego życie jest monotonne. Dni upływają mu w środkach komunikacji publicznej, gdy przemierza Rzym jadąc z jednej pracy do drugiej i na odwiedzinach u matki. Któregoś dnia, po powrocie do domu, zastaje swoją krytyczną świadomość: pancernika z krwi i kości, a raczej z łusek i tkanek miękkich, który w swoich wypowiedziach na granicy absurdu, relacjonuje mu na bieżąco to, co dzieje się na świecie.

W codziennych perypetiach Zera, w jego ciągłej walce o utrzymanie się na powierzchni, towarzyszy mu przyjaciel z dzieciństwa – Secco. Wiadomość o śmierci Camilli, szkolnej koleżanki i pierwszej skrytej miłości, zmusza go do rozprawienia się ze swoim życiem i do zmierzenia się z problemami swojego pokolenia “ludzi na marginesie”: trudnościami z porozumiewaniem się, wątpliwościami i brakiem pewności.

6 kwietnia (sobota), godz. 19:00

DO SMAKU
(Quanto Basta)
reż. Francesco Falaschi
komedia, Włochy 2018, 92′

Arturo jest utalentowanym szefem kuchni. Trafił do więzienia za bójkę. Teraz musi odpracować resztę kary świadcząc prace społeczne. Prowadzi kurs kulinarny w ośrodku dla dzieci autystycznych, w którym pracuje Anna. Jeden wychowanków, Guido, ma zespół Aspergera i ogromną pasję do gotowania. Nieprawdopodobna przyjaźń między tą dwójką, pomoże Arturowi zmienić jego życie.

7 kwietnia (niedziela), godz. 17:00

CHROŃ MNIE WSZĘDZIE
(Ovunque Proteggimi)
reż. Roberto Capucci
komedia, przygodowy 2017, 89′

Alessandro nosi koszulę przynoszącą szczęście, błyszczącą, prawdziwą bombę. Nie czuje się na swoje pięćdziesiąt lat. Po co sobotnim wokalnym występie dla niewymagającej publiczności, ranek zastaje go w Blu Star Disco. Kiedy matka odmawia mu pieniędzy, dzięki którym mógłby chełpić się przed dziewczynami, traci głowę. Po tym, jak większość życia zmarnował mamrocząc pijany od rana do automatów do gry i licząc na fortunę w zdrapkach, nigdy nie spodziewałby się, że miłość zapuka do jego serca. I to na szpitalnym korytarzu. Właśnie tu nasz bohater spotyka Francescę. Dziewczynę o zielonych, błyszczących, melancholijnych oczach i spontanicznym usposobieniu, jak u małej dziewczynki. W kieszeni ma bilety na statek dla siebie i Antonia, pięciolatka o buzi jak z reklamy mlecznej czekolady.

W sierpniu Sardynia skąpana jest w białym świetle, rozgrzany beton, złociste pola i skrzące się z oddali morze dopełniają krajobraz. Alessandro i Francesca w końcu opuszczają mury szpitala i ruszają w podróż ostatniej szansy.

8 kwietnia (poniedziałek), godz. 17:30

MOJE WIELKIE WŁOSKIE GEJOWSKIE WESELE
(Puoi Baciare Lo Sposo)
reż. Alessandro Genovesi
komedia, Włochy 2018, 90′

Antonio i Paulo po latach związku postanawiają wziąć ślub. Uroczystość ma się odbyć w rodzinnym mieście Antonia na południu Włoch. Jego ojciec jest tam burmistrzem. Chce uchodzić za tolerancyjnego, jednak okazuje się, że jego otwartość ma swoje granice. Wyraźnie rozróżnia, co jest męskie, a co gejowskie i ślub jego syna z innym mężczyzną zwyczajnie nie mieści mu się w głowie. Zupełnie inaczej jest z matką Antonia, która chce zaprosić na wesele całe miasto. Nie wyobraża też sobie, że na uroczystości może zabraknąć rodziców Paula. Tylko że Paul stracił z nimi kontakt już dawno temu.

„Moje wielkie włoskie gejowskie wesele” to szalona komedia, która podbiła serca widzów we Włoszech. Scenariusz powstał na podstawie znanej broadwayowskiej sztuki pod tym samym tytułem. Historia Antonia i Paula nie tylko bawi, ale dużo mówi też o akceptacji, również akceptacji siebie samych.

8 kwietnia (poniedziałek), godz. 19:00

BYWA
(Succede)
reż. Francesca Mazzoleni
komedia, dramat, Włochy 2018, 94′

Ten film to wzruszający pamiętnik emocji i uczuć Margherity i jej przyjaciół, czwórki nastolatków, którzy wszystko ze sobą dzielą: od mediolańskiego świtu po kryjówkę na dachu, niebieskie trampki, dżinsową koszulę, muzykę w słuchawkach, szkołę i pierwsze pocałunki. Ale w filmie znajdziemy znacznie więcej: to historia o miłości i przyjaźni w tym szczególnie ważnym okresie życia, jakim jest wiek nastoletni, kiedy każde wydarzenie ma ogromną wagę, a każda emocja jest totalna. Kiedy przeszłość i przyszłość nie mają swojego miejsca i liczy się tylko teraźniejszość.

FILM ZAMKNIĘCIA CINEMA ITALIA OGGI
9 kwietnia (wtorek), godz. 19:00

HOTEL GAGARIN
(Hotel Gagarin)
reż. Simone Spada
komedia, Włochy 2018, 94′

Pięciu Włochów, szukających okazji biedaków, zostaje wysłanych do Armenii, by nakręcić tam film. Tuż po ich przyjeździe wybucha wojna, a samozwańczy producent znika z pieniędzmi. Porzuceni w Hotelu Gagrin, odizolowani od świata, w zaśnieżonym lesie, wpadają na oryginalny i nieoczekiwany pomysł, który odmieni ich życie. Zabawna komedia, poetycka i zwariowana, jak jej bohaterowie, która opowiada o marzeniach, kinie i spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy