7d4dW piątek, 28 lutego klub DOM znalazł się na „Ścieżce Zdrowia” trzech kapel. Zagrały Brudne Dzieci Sida, Dick 4 Dick i Apteka. To była mieszanka stylów ale i dobrej muzyki.

Brudne Dzieci Sida – to jednoosobowy zespół punkrockowy, założony pod koniec lat 90. przez Grzegorza Kmitę „Patyczaka”. Nazwa zespołu nawiązuje do osoby Sida Viciousa, basisty punkowego zespołu Sex Pistols. Jedne z pierwszych występów miały miejsce podczas Przystanku Woodstock. Groteskowe teksty w konwencji punkowej oraz masa pozytywnej energii.

Dick 4 Dick –  to trójmiejska grupa powstała w 2004 roku. Od początku znani byli  z  energetycznych występów, czasem z elementami performerskiego show i z własnymi wizualizacjami. Grając początkowo covery z pogranicza rocka, electro i popu stworzyli swój własny, niepowtarzalny styl. Raczej nie da sie stać w miejscu podczas ich występów. W klubie DOM zaprezentowali utwory z ostatniej płyty jak i kilka starszych takich jak „Technology” czy „Dick back in Town”

Apteka – to w tej trójce najstarsza kapela, wyrosła na korzeniach polskiego punkrocka, założona przez Jędrzeja Kodymowskiego w 1983 roku w Gdyni. Przez lata swej działalności wydali 9 albumów. Najnowszy to „Od pacyfizmu do ludobójstwa” W klubie DOM, fani Marka Grechuty mieli możliwość usłyszeć punkową wersje “Korowodu”. Ich koncert wciągnął ludzi do wspólnego pogo pod sceną.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0045
Mikromusic Acoustic Trio w Wytwórni (foto)
027misterd
Mister D. w Wytwórni (foto)
004
Cartoon Violence w Grandzie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*