CIEN_web_rgb13 i 14 maja na deskach Teatru im. Stefana Jaracza zobaczymy premierowo pokazy autorskiego monodramu Kamili Samler pt. „Cień” na podstawie „Cienie. Eurydyka mówi:” Elfriede Jelinek w przekładzie Karoliny Bikont.

Austriacka noblistka wzięła na warsztat słynny mit o Orfeuszu i Eurydyce, dekonstruując go i przedstawiając historię  z perspektywy milczącej zwykle nimfy, dla której śmierć – przejście do krainy cieni,  okazuje się być jedyną drogą do wyrażenia własnego ja. Eurydyka z tekstu Jelinek, żona idola muzyki pop, niewolnica własnej urody i seksapilu, jest jedynie ozdobą utalentowanego małżonka, a jej wskrzeszenie ma być dla niego wyjątkową nagrodą. Eurydyki jednak nikt nie pyta o zdanie, jest istotą (kobietą) pozbawioną prawa do autonomii.

Monodram Kamili Sammler jest opowieścią o przejściu, aktorka odważa się na rozmowę o granicach: pomiędzy światłem i ciemnością, teraźniejszością i przeszłością, żywym i martwym. W tej metaforycznej podróży towarzyszą jej dźwięki, obrazy, głosy i cienie, a także fotografie, które są ważnym partnerem artystycznego życia Aktorki. Powstaje spektakl o bólu i nadziei, odpowiedzialności i determinacji. Zapraszamy.

CIEŃ na podstawie „Cienie. Eurydyka mówi:” Elfriede Jelinek
opracowanie i realizacja – Kamila Sammler
wizualizacja – Sergiusz Sachno
muzyka i dźwięk – Eryk Kotys
w Cieniu – Grażyna Walasek i Ireneusz Czop
inspicjent/sufler – Marta Baraszkiewicz

premiera na Małej Scenie 13 i 14 maja 2017 r.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Premiera opery Il mondo della luna w Akademii Muzycznej
plakat_-_Stanislaw_Fijalkowski
Premiery teatralne – kwiecień 2016
barbelo
Premiery teatralne – styczeń 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*