ZAK_5W sobotę, 14 lutego odbył się event WALENTYNKOWY zorganizowany przez podopiecznych łódzkiego oddziału AKADEMII PRZYSZŁOSCI. Siostrzanego programu Szlachetnej Paczki dzięki któremu w tym roku szkolnym opieką otoczonych zostanie 1800 dzieci w całym kraju, w tym 70 z naszego miasta. Godzinne wydarzenie rozpoczęło się o 11:00 przed Galerią Łódzką, na placu przed Urzędem Skarbowym obok Manufaktury i na ul. Piotrkowskiej.

Święto wszystkich zakochanych to nie tylko sposobność do wyznawania miłości najbliższym, ale też świetna okazja, by obdarować ciepłymi uczuciami tych, którzy najbardziej potrzebują pomocnej dłoni drugiego człowieka. W dzień św. Walentego, hasłem ZAKOCHAJ SIĘ W AKADEMII, przypominali o tym tutorzy i dzieci z regionu łódzkiego objęte programem AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, które na co dzień uczęszczają do czterech szkół podstawowych (SP 4, SP 14, SP 41, SP 79) i same doświadczyły trudnych życiowych historii. Pochodzą ze środowisk niezamożnych, rodzin rozbitych, dotkniętych przemocą lub chorobą, a dodatkowo borykają się z długotrwałymi niepowodzeniami szkolnymi oraz problemami z adaptacją w grupie rówieśniczej.

By wprowadzić łodzian w odświętny nastrój, specjalnie na to wydarzenie mali „akademiowicze” i ich opiekunowie, którzy są studentami różnych uczelni wyższych, przygotowali słodkie upominki. Wszystko po to, by mieszkańcy fabrycznej metropolii mogli – dosłownie – posmakować jak wiele radości daje dzielenie się z innymi pozytywnymi emocjami. Własnoręcznie upieczone i ozdobione przez najmłodszych ciasteczka powędrowały do przechodniów znajdujących się w pobliżu dwóch największych galerii handlowych i na głównej ulicy miasta.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest inicjatywą z powodzeniem łączącą potencjał tkwiący w środowiskach szkolnych i akademickich, więc podczas tego wydarzenia można było porozmawiać z wolontariuszami-żakami i ich podopiecznymi. Organizatorzy opowiadali o swojej  działalności społecznej w ramach zajęć cotygodniowo prowadzonych dla dzieci, a także o tym jak można zostać tutorem lub wesprzeć niniejszą inicjatywę zostając aniołem-darczyńcą. Zachęcali także do ofiarowania wspomnianej organizacji pożytku publicznego 1% podatku. Dzięki takim wpłatom wychowankowie AKADEMII aż do wakacji będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozwalających im nadrabiać zaległości szkolne oraz uczęszczać na warsztaty pomagające im otworzyć się na świat i poszerzać kulturalne horyzonty.


/fot. mat.pras – Oleksandr Fedushchak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6674
Pokaz laserowy przed Niebostanem (foto)
IMG_6330
Rolkomania na Piotrkowskiej (foto)
Uchwyć wiosnę w łódzkim ZOO i zgarnij nagrody

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*