Ścianka i Skinny Girls w Żarty Żartami

sciankaW niedzielę, 13 grudnia o godz. 19 w Żarty Żartami (Wólczańska 40/42) rozpocznie się koncert Ścianki. Poza tym na scenie pojawi się Skinny Girls. Bilety w przedsprzedaży: 25 zł, w dniu imprezy – 30 zł.

Ścianka – Kultowy polski zespół muzyki alternatywnej, powstał w 1994 w Sopocie.

Ścianka – Niezwyciężony. My name is Lem, Stanisław Lem. Lema nie czytałeś? Nowa płyta legendy polskiej alternatywy to dwie dwudziestominutowe wycieczki w kosmos. Na żywo tylko w grudniu 2015. Wyglądało to tak: w styczniu 2013 słuchowiskowy potentat Audioteka zamówił u zespołu ŚCIANKA muzykę do słuchowiska na podstawie powieści St. Lema “Niezwyciężony”. Słuchowisko miało premierę w maju i wkrótce okazało się bestsellerem. W 2015 członkowie ŚCIANKI przesłuchali nagrany materiał i wybrali dwie dwudziestominutowe całości. Jedna to ekstatyczna podróż przez rozgwieżdżony kosmos, druga to wyprawa zwiadowcza łazikiem wgłąb pustynnej planety.

Skinny Girls (dreamdrone / girlgaze / outsider muzak) – Chudzinki to jednoosobowy projekt grający soundtracki do nieistniejących filmów o poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i staraniach, by stać się lepszym człowiekiem. Strzępki ładnych melodii i chropowate faktury skąpane w warstwach pogłosów i szumów, trzymane w ryzach przez rytm, który porządkuje te chwilami bardzo abstrakcyjne kolaże dźwiękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *