ciaociao30 października o godz. 18:30 i 20:30 zobaczymy w Teatrze Muzycznym spektakl Ciao Ciao Bambina – monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego. Bilety kosztują 25, 30 i 40 zł.

„Ciao, ciao, bambina” – słowa jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora, w Polsce uwielbianego za sprawą piosenki „Nie płacz, kiedy odjadę”, to tytuł spektaklu opartego na jego biografii.

Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność. Opowieść obfituje w ciekawostki – włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. W czasie ponadgodzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak Toto Cotugno, Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „That’s amore”, „Mambo italiano”, „Quando, quando, quando”, „Buonasera signorina”, „Arrivederci Roma” i – oczywiście – „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi Nicoli Palladiniego towarzyszą interesujące wideoprojekcje.

koncepcja i reżyseria – NICOLA PALLADINI
scenariusz – MAŁGORZATA WOJTULEWICZ, NICOLA PALLADINI
opracowanie muzyczne – PIOTR BOGUTYN, NICOLA PALLADINI, DOMINIK DUDZIK
współpraca – ANDRZEJ MARIA MARCZEWSKI
wideoprojekcje – ALESSANDRO FERRI
zdjęcia – DOMINIK SKURZAK, BOHDAN KEZIK
grafika – MARTINO PALLADINI

wykonawcy – NICOLA PALLADINI śpiew, narracja, PIOTR BOGUTYN gitary, DOMINIK DUDZIK gitara basowa, instrumenty klawiszowe

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10386763_1017218908292804_1165850855155351455_n
Ławeczka na Piotrkowskiej specjalnie na 8 marca
plakat_-_Stanislaw_Fijalkowski
XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
klamstewka
Kłamstewka w Teatrze Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*