Bambina_12We wtorek, 17 lutego o godz. 18:30 w Teatrze Muzycznym rozpocznie się monodram muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego pt. Ciao Ciao Bambina. Bilety kosztują: 25, 30 i 40 zł.

Ciao ciao bambina – tytuł jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora, w Polsce uwielbianego za sprawą znanej wszystkim piosenki „Nie płacz, kiedy odjadę”, to tytuł spektaklu opartego na jego biografii.

Nicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię blisko czterdziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność. Opowieść obfituje w ciekawostki – włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. W czasie półtoragodzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak Toto Cotugno, Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy Pat Boon: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „That’s amore”, „Mambo italiano”, „Quando, quando, quando”, „Buonasera signorina”, „Arrivederci Roma”, „Piove” i – oczywiście – „Nie płacz, kiedy odjadę”.

https://www.youtube.com/watch?v= f1ZdBSy1ZMs

Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi Nicoli Palladiniego towarzyszą interesujące wideoprojekcje.

koncepcja i reżyseria
NICOLA PALLADINI
scenariusz
MAŁGORZATA WOJTULEWICZ, NICOLA PALLADINI
opracowanie muzyczne
PIOTR BOGUTYN, NICOLA PALLADINI, DOMINIK DUDZIK
współpraca
ANDRZEJ MARIA MARCZEWSKI
wideoprojekcje
ALESSANDRO FERRI
zdjęcia
DOMINIK SKURZAK, BOHDAN KEZIK
grafika
MARTINO PALLADINI
wykonawcy
NICOLA PALLADINI śpiew, narracja
PIOTR BOGUTYN gitary
DOMINIK DUDZIK gitara basowa, instrumenty klawiszowe

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lst2010
Łódzkie Spotkania Teatralne 2010
dziatwa
Dziatwa 2016 – informacje
lodzkascenastandup
Łódzka Scena Stand-up: Poczęty-Błażewicz, Potocka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*