Według raportu „Joga się liczy”, aż 72% Polaków praktykujących jogę czuje wyciszenie, spokój i zmniejszenie stresu. Zatem skoro jesteśmy najbardziej zestresowanym narodem w Europie[1], warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne w chwilach wolnych od pracy, np. wykonując pozycje jogi. Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia o godz. 12:00 w łódzkim Parku Helenów odbędą się bezpłatne warsztaty jogi dla zapracowanych. Organizatorem warsztatów jest przestrzeń coworkingowa Idea Hub.

Dominujący w naszym kraju tryb pracy siedzącej jest przyczyną dyskomfortu fizycznego wielu Polaków. Oprócz niewygodnej pozycji każdego dnia zmagamy się również ze stresem, zarówno w sferze zawodowej, jak i życiu prywatnym. Aby zniwelować negatywne skutki tych działań, warto poświęcić wolną chwilę na kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą zrelaksować spięte mięśnie, obniżyć ciśnienie krwi oraz zmniejszyć bóle w okolicach kręgosłupa, nóg oraz rąk.

Nie potrzebujesz wyjątkowych akcesoriów ani zbyt wiele miejsca. Wystarczy, że przyniesiesz ze sobą karimatę, koc lub ręcznik. Podczas warsztatów dowiesz się, jak odnaleźć jogę wszędzie tam, gdzie jej potrzebujesz – za biurkiem, przy komputerze czy po stresującym dniu w pracy. Wymuszona pozycja siedząca lub stojąca podnosi ciśnienie krwi, powoduje sztywność karku, bóle pleców i generuje napięcia w obszarze bioder, a długotrwałe korzystanie z klawiatury obciąża nadgarstki i barki. Wykonanie choć kilku asan (pozycji w jodze) rozluźnia spięte ciało, podnosi poziom energii, poprawia koncentrację i obniża stres.

Zajęcia poprowadzą instruktorzy ze szkoły Hello Yoga, zajmującej się nieszablonowo pojętą jogą, która przekształcana jest w miejski lifestyle. Uczą oni tradycyjnych stylów jogi (Ashtanga Yoga, Hatha Yoga wg B.K.S. Iyengara) oraz jej nowoczesnych form tj. AcroYoga – joga w parach i grupach, Aerial Yoga – joga w hamakach, SUP Yoga – joga na wodzie.

Odetchnij po ciężkim tygodniu pracy. Zabierz swoich bliskich i zrelaksujcie się razem na świeżym powietrzu. Znajdziesz nas w sobotę, 25 sierpnia o godzinie 12:00 w centralnej części Parku Helenów w Łodzi, pomiędzy grotą a placem zabaw. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą karimatę, koc lub ręcznik. Czekać na Ciebie będą również vouchery zniżkowe do szkoły Hello Yoga oraz gadżety Idea Hub! W razie złych warunków atmosferycznych zajęcia odbędą się w siedzibie Hello Yoga przy al. Kościuszki 23/25.

Organizatorem spotkania jest Idea Hub, przestrzeń coworkingowa, w której można bezpłatnie popracować, napić się kawy czy spotkać z klientem. Regularnie odbywają się w niej również warsztaty dotyczące pozyskiwania i rozwijania kompetencji przedsiębiorczych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, wymagany jest jednak zapis pod adresem drewnowska@ihub.pl.

[1] Raport ADP „The Workforce View in Europe 2017”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ferie_wwwsxchu
Ferie w Łodzi 2013 – informator
kontakt2012-plakat1
Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2012
Styczniowe warsztaty w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*