Chuck Mangione i Juliett Lewis gwiazdami Targowa Film Street Festival

tzalacznik-1Zbliża się kolejna, druga już edycja jednego z najbardziej wyczekiwanych festiwali filmowo-muzycznych o zasięgu międzynarodowym Targowa Film Street 2010. Impreza potrwa od 8 do 11 lipca. Część muzyczna odbędzie się na terenie łódzkiej „Filmówki” (ul. Targowa 61/63), zaś filmowa – w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) i w Kinie Cytryna (ul. Pomorska 39/41).

 
Jednym z największych wydarzeń tegorocznego festiwalu będzie koncert Chucka Mangione, doskonałego trębacza i kompozytora,autora legendarnego motywu muzycznego do filmu „The Children Of Sanchez” (de facto bardziej popularnego od samego filmu z Anthony’ym Quinnem w obsadzie). To, co dodatkowo przemawia za tym, aby na festiwalu się pojawić, to fakt, iż będzie to jedyny w tym roku występ Mangione w Europie!
Podczas Targowa Film Street zagrają również: Juliette Lewis, jedna z najsłynniejszych i najbardziej niepokornych amerykańskich aktorek i wokalistek, która wystąpi ze swoim zespołem oraz ukraińska grupa Haydamaky i hiszpańska trupa Festicultores.

tzalacznik-3

Gwiazdy Targowa Film Street festiwal 2010
Juliette Lewis
Jedna z najlepszych i najsłynniejszych aktorek na świecie. Nominowana   do Oscara za rolę nastolatki w remake’u „Przylądka Strachu” w reż.   Martina Scorsese. Przygodę z filmem rozpoczęła bardzo wcześnie – po   raz pierwszy przed kamerami wystąpiła mając zaledwie 12. lat w filmie   „Home Fires” i serialu „I Married Dora”. Dwa lata później – na jej   wniosek – amerykański sąd uznał ją za pełnoletnią. Z tego też powodu   mogła uniezależnić się od rodziców, a także skończyć szkołę średnią w   wieku 15 lat ale przede wszystkim pracować na planie jak dorośli aktorzy. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach, z których   najpopularniejsze to „Urodzeni mordercy”, „Co gryzie Gilberta   Grape’a”, „Mężowie i żony”, „Kalifornia”, „Od zmierzchu do świtu”,   „Czułe słówka – ciąg dalszy”, „Starsky i Hutch”. W 1995 roku zagrała   rolę wokalistki Faith Justin w kultowym dziś filmie „Dziwne Dni” –   znanym szerzej jako „Strange Days”. Wtedy po raz pierwszy widzowie   ujrzeli jej muzyczne wcielenie.
W Łodzi zagra w ramach ogólnoświatowego tournee promującego ostatni  krążek, który został wydany jesienią ubiegłego roku. Pierwszą grupę  rockową Julette Lewis założyła w 2004 roku. Na koncie ma pięć płyt.

Chuck Magnione
Ten genialny trębacz jazzowy miał pierwotnie być pianistą – w szkole   muzycznej trafił do klasy o takim właśnie profilu. Musiał jednak   dobrać drugi instrument do nauki i zdecydował się na trąbkę. Na   szczęście. Chuck Magnione jest dwukrotnym zdobywcą nagrody „Grammy”.   W 1978 r. skomponował muzykę do filmu „Children of Sanchez” w reż.   Halla Bartletta z Anthony Quinnem w roli głównej. Temat przewodni jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najpopularniejszych utworów  filmowych w dziejach kina, a doskonała płyta pod tym samym tytułem  sprzedała się w milionowym nakładzie. Mało kto jednak wie, że  pierwszą nagrodę Grammy odebrał w 1977 roku za dedykowany matce utwór   „Bellavia”, który uznany został za Najlepszą Kompozycję   Instrumentalną, a sam Mangione jest autorem hymnów Igrzysk Olimpijskch w 1976 w Montrealu oraz utworu „Give It All You Got”,   który było motywem przewodnim Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku  1980 w Lake Placid.

Koncert w Łodzi jest jednym z pięciu występów tego artysty w 2010 roku i jedynym zorganizowanym w tym roku w Europie. Dlatego właśnie szykujemy wielką niespodziankę dla polskich fanów Chucka Mangione: specjalne biletu VIP z zaproszeniem na kolację po łódzkim koncercie.

tzalacznik-2

Haydamaky
Jedna z najbardziej znanych grup na Ukrainie. Grają od 1991 roku, ciągle „majstrując” przy swojej muzyce, szukając natchnienia w ludowych brzmieniach z regionów Polesia, Bukowiny i Zakarpacia. Ich pierwsza płyta „Haydamaky” została okrzyknięta najciekawszym projektem muzycznym na Ukrainie 2001 roku. W 2004 roku krążek  „Boguslav” sprzedawał się już w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. W 2005 roku na Ukrainie ukazała się płyta „Perverzija” – będąca swoistą  muzyczną parafrazą twórczości znanego współczesnego ukraińskiego  pisarza Jurija Andruchowycza. Na początku 2006 roku Haydamaky podpisali kontrakt z wytwórnią fonograficzną EastBlok Music (Niemcy)  i agencją koncertową Agents 4 Music (Niemcy), mocno wchodząc na rynek zachodnioeuropejski z albumem „Perverzija” (ze zmienionym tytułem „Ukraine Calling”). Album ten zajął siódmą pozycję na World Musics Chart Europe, utwór „Za nashov stodolov” znalazł się zaś na  playliście Charlie Gilletta (BBC). W kwietniu 2008 roku na europejskim rynku miała premierę kolejna płyta Haydamaków, „Kobzar”, w całości nagrana i przygotowana w Polsce. Również w 2008 roku Haydamaky spotkali się podczas festiwalu z polskim Voo Voo, a z tej znajomości rok później, w czerwcu 2009 roku światło dzienne ujrzał wspólny album zatytułowany po prostu Voo Voo i Haydamaky.

Zespół ma na swoim koncie występy na najważniejszych światowych  festiwalach muzycznych, zawsze na głównej scenie, zawsze w najlepszym czasie. Powód? Pomijając wartość muzyczną zespołu, ich atutem jest sceniczne show, które każdego słuchacza nie pozostawia obojętnym.

Festicultores
Pochodzący z Galicji w Hiszpanii zespół jest odkryciem legendarnej formacji Manu Chao. W swojej muzyce łączy wszystkie elementy nurtu „WORLD MUSIC”. Grupa ta słynie z żywiołowej muzyki i jeszcze bardziej szalonych koncertów. Na swoim koncie mają liczne koncert z takimi artystami jak wspomniany już Manu Chao, Gogol Bordello czy Emir  Kusturica & TNSO. Łódzki koncert będzie ich pierwszym występem przed Polską publicznością!!!

Power of Trinity
Zespół pochodzący z okolic Łodzi, istnieje od 11 lat, ale obecny skład uformował się ostatecznie w 2002 roku. POT ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach, m.in., Jarocinie, Hunter Fest, Węgorzewie, Ostródzie oraz trasę koncertową „Eska Rock Tour” wspólnie z zespołami Hey i Happysad. Pojedyncze utwory trafiały na różne składanki, m.in. „Bez Obciachu” (obok Kultu, Cool Kids of Death, Heya i Myslovitz oraz „Far Away From Jamaica” (obok takich artystów jak Paprika Korps, Habakuk, Indios Bravos i Vavamuffin). W 2006 roku POT wygrał konkurs „Młode Wilki” organizowany przez warszawską „Stodołę” a w 2007 roku podpisał kontrakt z wytwórnią płytową SP Records. Obecnie zespół pracuje nad kolejną płytą, która ukaże się wiosną 2009 r.

Zbigniew Hołdys o Power of Trinity: „bajecznie rytmiczny,  charyzmatyczny, z lekką dewiacją w stronę reggae, o cudownych  melodiach i fantastycznym wokaliście – nade wszystko zaś o strasznej sile przekazu ze sceny i przepięknym, porywającym do transu brzmieniu gitar”.

Zobacz także:
tlogo_festivalu

Jeden komentarz do “Chuck Mangione i Juliett Lewis gwiazdami Targowa Film Street Festival

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *