chora6 listopada o godz. 19 w Atlas Arenie rozpocznie się występ Chóru Alexandrowa. Bilety w cenie do 80 do 150 zł dostępne są w Centrum Biletów Atlas Areny oraz w sprzedaży internetowej: ebilet.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, kupbilet.pl.

Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. Tylko w trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów na frontach wschodnim i pacyficznym, gdzie zagrzewali żołnierzy do walki i pomagali przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, już w roku 1948 wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.

Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza.

Dzisiaj Chór ma za sobą ponad 2000 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grając na każdym kontynencie. Liczebność członków zespołu jest równie wielka co ilość zaliczonych scen – ok. 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Warto dodać, że wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, jakiego wymaga się od przyszłych członków.
Wszyscy, którzy udadzą się  na koncert Chóru Aleksandrowa, mogą spodziewać się wyjątkowej atmosfery  Warto się starać: hala będzie zapełniona po brzegi, a po ponad dwóch godzinach koncertu nie będzie  osoby, która nie byłaby zachwycona występem Rosjan.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alameda
Alameda 5 w Art_Inkubatorze
Rockowanie 2019 – bezpłatne warsztaty muzyczne
hospital_unit_underground
Łódzki underground w natarciu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*