Chór Alexandra Pustovalova w Filharmonii Łódzkiej

choraW niedzielę, 30 marca o godz. 16 w Filharmonii Łódzkiej wystąpi chór Alexandra Pustovalova. Wstęp wynosi 100/120 zł.

Charyzmatyczny dyrygent, mistrzowskie aranżacje słynnych ballad, pieśni i piosenek ludowych. Wspaniałe głosy solistów i chórzystów zjednały im ogromne rzesze wielbicieli zarówno w Polsce jak i na świecie. Ich koncerty to wielkie wydarzenia pozostające na zawsze w pamięci, to koncerty na które koniecznie trzeba się wybrać, najlepiej całą rodziną.

Chór Armii Alexandra Pustovalova liczy ok. artystów: śpiewaków, muzyków i solistów. W instrumentarium, oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej znajdą się również : akordeon i bałałajka. Tworzy to niesamowite brzmienie. W programie usłyszymy dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe.

Dyrektor chóru Alexander Pustovalov urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.

Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury oraz stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały Świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze, obecnej stolicy Łotwy oraz w Kijowie, stolicy dzisiejszej Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały do służby własne armie, ubrane we własne mundury, gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem.

Alexander Pustovalov chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem. Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są takie, jak dawniej, wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dbałość Alexandra Pustovalova o utrzymanie najwyższego poziomu jest jego dewizą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *