choraleksandrowaW sobotę, 21 listopada o godz. 18 w Atlas Arenie rozpocznie się koncert Chóru Aleksandrowa. Bilety kosztują od 100 do 180 zł.

Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. Tylko w trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów na frontach wschodnim i pacyficznym, gdzie zagrzewali żołnierzy do walki i pomagali przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, już w roku 1948 wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.

Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza. Dzisiaj Chór ma za sobą ponad 2000 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grając na każdym kontynencie. Liczebność członków zespołu jest równie wielka co ilość zaliczonych scen – ok. 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Warto dodać, że wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, jakiego wymaga się od przyszłych członków.

Wszyscy, którzy udadzą się  na koncert Chóru Aleksandrowa, mogą spodziewać się wyjątkowej atmosfery  Warto się starać: hala będzie zapełniona po brzegi, a po ponad dwóch godzinach koncertu nie będzie  osoby, która nie byłaby zachwycona występem Rosjan. Podczas koncertu nie może oczywiście zabraknąć słynnej „Katjuszy”, „Kalinki” i pięknej pieśni „Oczy cziornyje”. Specjalnie dla polskiej publiczności chórzyści przygotowali nowe wspaniałe występy wokalne z repertuaru najsłynniejszych zespołów i wykonawców nawet operowych z pewnością okrzyki zachwytu wzbudzą występy tancerzy: rosyjskie tańce narodowe w ich wykonaniu to niemal sporty ekstremalne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mariusz Ostrowski w TU
bozyk
Jerzy Michał Bożyk w Scenografii
imagerus
V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*