chlopcyzplacubroniW niedzielę, 12 listopada o godz. 17 w Teatrze Pinokio rozpocznie się premiera sztuki Chłopcy z Placu Broni.

Nad głowami świszczą pociski słów. Ktoś komuś wypowiada wojnę. Jeden przeciw drugiemu. Nieustannie toczą się małe i duże wojny. Trwa wielkie zawłaszczanie. Moje-Twoje. Po której jesteś stronie? I czy w ogóle musisz być po czyjejś stronie?

Place zabaw, boiska, podwórka stają się polem bitwy. Nie ma czasu na refleksję. Wśród okrzyków nie słychać głosów rozsądku, nie słychać propozycji dialogu. W bitewnym hałasie nie słychać cichego śpiewu dziecięcej wrażliwości, nie słychać odgłosów zabawy i radości. Plac, o który toczy się walka to przestrzeń, w której każdy chce być zwycięzcą, gdzie realizują się instynkty walki i obrony. Wszystko po to, by zaspokoić głód własności, tożsamości i społecznej przynależności. W „Chłopcach z Placu Broni” tematom walki, bohaterstwa i ofiary, kształtującym wyobraźnie i postawy młodego odbiorcy, towarzyszą rodzące się podziały, wrogość i zawężenie optyki, będące efektem ubocznym powstających w grupie norm i ideologii. Głównym sensem i zadaniem spektaklu jest uchwycenie momentu, w którym instynkty i systemy wartości zaczynają przejmować kontrolę nad zbiorowością.

Chłopcy z Placu Broni

Ferenc Molnar
przekład: Tadeusz Olszański
reżyseria:  Konrad Dworakowski
adaptacja: Martyna Lechman / Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
ruch sceniczny: Jacek Owczarek (taniec), Stanisław Madej (akrobacje)
projekcje: Aneta Wawrzoła, Grzegorz Habryn (HaWa)

obsada:  Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Małgorzata Pawluk, Natalia Wieciech, Ewa Wróblewska, Mateusz Barta, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Krzysztof Ciesielski, Piotr Michalczuk, Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Kamil Stasiak, Michał Surma

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lsnie
Lśnie w Teatrze Nowym
poskrom
Poskromienie złośnicy w Teatrze Studyjnym
Premiery teatralne – grudzień 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*