chicoW sobotę, 7 października o godz. 19 w Krańcoofce wystąpi Chico, Headwind, Thar Ai i The Sound Code. Wstęp wynosi 10 zł.

Chico – (brutal pop – Silesia) – 100-procentowy żywioł pozytywnej energii wprost ze śląskich przedmieść! Chico, to zespół wymykający się wszelakim klasyfikacjom, stawiający na harmonijne i energetyczne kompozycje oraz zaskakujące rozwiązania. Rockowa iskra, jaskrawe melodie oraz gęsto połamana rytmika doprawiona elektronicznym impulsem samplera, to ewenement na polskiej scenie rockowych brzmień – czysta energia. Chico wielokrotnie święcił tryumfy, zdobywając uznanie na wielu festiwalach (m.in. Big Star Festival, Rock’n’Roll Music Festival), polskich oraz zagranicznych scenach klubowych (zespół koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach i na Słowacji). Chico gościł także na dużej scenie jubileuszowego XV-go Przystanku Woodstock, a także scenach czeskich festiwali Noc Plna Hvezd i Rock For People. Zespół nawiązał również współpracę z Marcosem Curielem, gitarzystą zespołu P.O.D. oraz wytwórnią A-Reaction Records, za pośrednictwem której obydwa krążki miały także okazję zagościć za oceanem w Stanach Zjednoczonych. W lipcu 2012 roku zespół został laureatem pierwszej polskiej edycji międzynarodowego festivalu Emergenza. W marcu 2015 roku odbyła się premiera ostatniego albumu „In Limbo”, zarejestrowanego w „Izabelin Studio” i wyprodukowanego przez Andrzeja Puczyńskiego.

Thar Ai (Alternatywny rock/metal – Wrocław) – Podczas koncertów zespół promuje swoją debiutancką EPkę, która ukazała się na początku marca. Ekspresyjna muzyka, przeplatana kontrastami z emocjonalnym wokalem – tak w skrócie można opisać ich kompozycje.

Headwind (rock/metal/alternatywa – Poznań) – Headwind to poznański zespół inspirujący się twórczością takich legend jak A Perfect Circle, Tool czy Deftones. Rdzeń Headwind od 2006 roku tworzą: Alex – wokal, Kuba – bas oraz Czarek – gitara. W 2012 roku dołączył obecny perkusista – Respo. Aktualny skład kapeli wyklarował się dopiero w 2014 roku, gdy do zespołu dołączył Michał – gitara. W 2015 roku Headwind zdobył wyróżnienie na przeglądzie Nowe Nurty organizowanym przez Estradę Poznańską, a także wydał swój pierwszy klip zatytułowany „Daily Planet”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Od tego czasu zespół regularnie koncertuje, dzieląc scenę z mniej luba bardziej znanymi kapelami. W lipcu 2016 zespół wypuścił swój drugi klip z EP „Headwind” – Hesitant oraz jako finalista Jarocin Antyfest Antyradia – zagrał na legendarnym Jarocin Festiwal.

The Sound Code (Alternatywny rock – Ostrów Wlkp.) – The Sound Code to zespół z Ostrowa Wielkopolskiego reprezentujący scenę rocka alternatywnego. Ich muzyka ma w sobie ogromną dawkę energii, świeżości i spontaniczności. Charakteryzuje ich gęste brzmienie gitar, zgrana sekcja rytmiczna oraz spontaniczny, żywiołowy wokal, z powodzeniem łączący takie formy wyrazu jak melodyjny śpiew, krzyk czy rap. Utwory TSC są jednocześnie proste i ambitne, niepozbawione ciekawych linii melodyjnych. Prawdziwe oblicze zespołu ujawnia się podczas koncertów, na których każdorazowo chłopcy dają z siebie wszystko. Zespół jest w trakcie promowania swojej długo oczekiwanej płyty, która ukazała się w ostatnich tygodniach czerwca.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Disperse, Distorted Harmony i Ayden w Magnetofonie
happysad
Happysad w Łodzi
slon
Słoń i Mikser w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*