Charytatywny Bazar Rozmaitości w Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz

W przedświątecznym okresie więcej myślimy o innych i chętniej pomagamy. Pojawia się wiele zbiórek i akcji pomocowych. Jedną z nich jest Charytatywny Bazar Rozmaitości organizowany przez Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Akcja zrodziła się z potrzeby serca i inspiracji powiedzeniem: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.”

Charytatywny Bazar Rozmaitości odbędzie się 10 grudnia (sobota), 11:00 – 16:00, w designerskich przestrzeniach centrum konferencyjnego hotelu Vienna House by Wyndham w Łodzi, ul. Ogrodowa 17. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany łódzkiemu hospicjum na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który pozwoli na powrót do domu choremu pacjentowi z przewlekłą niewydolnością oddechową. Jego koszt to około 75 tysięcy zł.

Na Bazarze będzie można kupić wiele rękodzielniczych produktów czy świątecznych specjałów.
Na dzieci czeka moc atrakcji, m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, psami ratownikami czy Batmanem, malowanie buziek, taneczne animacje, artystyczne warsztaty dla młodzieży czy słodkie zakupy. Dorośli będą mogli kupić świąteczne prezenty rękodzielnicze czy kulinarne, wylosować płyty czy książki z autografami znanych artystów, podegustować i spotkać innych ludzi o wielkich sercach. Warto więc przyjść całą rodziną do hotelu 10 grudnia i dołączyć się do akcji.

„Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz współpracuje z łódzkim Hospicjum już od lat. Do tej pory wspieraliśmy je poprzez jednorazowe darowizny czy akcje wolontaryjne. Teraz jednak postanowiliśmy wykorzystać to, w czym jesteśmy najlepsi: w organizacji spotkań i okazywaniu gościnności!” – podkreśla Anna Olszyńska, general manager hotelu. – „Nasz cel to zebranie co najmniej 75 tysięcy złotych, które jest potrzebne na pomoc jednemu dziecku. Choć mam nadzieję,
że uzbieramy więcej, bo potrzeby hospicjum są znacznie większe.”

W myśl idei, że wspólne pomaganie jest jeszcze wartościowsze, hotel zachęcił do współpracy wielu partnerów – od znanego artysty grafika Andrzeja Pągowskiego, który zaprojektował grafikę promocyjną wydarzenia, czy mezzosopranistki Małgorzaty Walewskiej, przez partnerów korporacyjnych, takich jak Dachser czy Infosys po partnerów instytucjonalnych, m.in. Łódzką Organizację Turystyczną, Grupę Ratownictwa Specjalistycznego czy patronów medialnych, którym jest NaTemat i polki.pl.  

„Chcemy, aby wszystkie nieuleczalnie chore dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego mogły wrócić do domu, jeżeli tylko jest taka medyczna możliwość.” – mówi Jarosław Maćkiewicz, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa”. – „Dziecko z niewydolnością oddechową potrzebuje specjalistycznego sprzętu: respiratora, koncentratora tlenu, pulsoksymetru, ssaka sieciowo-bateryjnego, asystora kaszlu, czasem też pompy żywieniowej. I specjalnego łóżka rehabilitacyjnego ułatwiającego opiekę.” Celem Charytatywnego Bazaru jest uzbieranie co najmniej 75 tysięcy zł. Ta kwota pozwoli podnieść jakość życia jednego podopiecznego lub podopiecznej stowarzyszenia. Może dzięki temu będzie mógł czy mogła tańczyć na wózku jak Kacper czy pójść na studia, jak Piotr, który komunikuje się ze światem obsługując komputer wyłącznie za pomocą ruchu gałek ocznych.

Charytatywny Bazar Rozmaitości odbędzie się 10 grudnia 2022 r. (sobota) w godzinach 11:00 – 16:00 w designerskich wnętrzach centrum konferencyjnego hotelu Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz. Szczegółowy program atrakcji dla dzieci oraz informacje o stoiskach na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/663392658769300/

Pomóż i wesprzyj akcję na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa:

  • Przyjdź na Bazar 10 grudnia w godzinach 11:00 – 16:00, Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, ul. Ogrodowa 17, Łódź (tuż przy Manufakturze).
  • Wpłać dowolną kwotę na konto:

Numer konta bankowego: 64 1240 3060 1111 0000 3452 4833

Bank PeKaO S.A. III o/Łódź

Koniecznie z dopiskiem „BAZAR”

Bo „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” jak powiedział Albert Schweitzer.

 

Akcje wspierają: Andrzej Pągowski, Andrzej Polan, Blue Café, Małgorzata Walewska, Agnieszka Kołodziejska, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, DJ Lamus, Łódzka Organizacja Turystyczna, Agnieszka Kołodziejska Radio ZET, Warsztaty terapii zajęciowej „Razem”, Agata Ubysz, Paweł Brzeziński, Przyjaciele Świata, Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystyczno–Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi (klasa patronacka), Pracownicy Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz

Patroni Medialni: NaTemat, Polki.pl

Wystawcy / Partnerzy: Kreacja PRO, Dachser, Infosys, LS Poland, Vandemortelle, Neveon, Browar Warkot, ARSA Pasja i Kolor, Kosmiczni.pl, TuLodz.pl.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *