Charlie_Kocha_KobietyWe wtorek, 28 lutego o godz. 20 w Kinie Charlie rozpocznie się kolejna odsłona cyklu Charlie Kocha Kobiety. Wstęp dla Pań: 15 zł, z biletem na seans Charlie Kocha Kobiety, kawa w kinowej kawiarence w cenie 2 zł.

Uwielbienie dla kobiet odziedziczyliśmy po naszym czterokrotnie żonatym patronie – Panie w kinie Charlie cieszą się wyjątkowymi względami, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy cykl filmowy Charlie kocha kobiety – pokazy przedpremierowe.

Film, który zaprezentujemy podczas kobiecego wieczoru to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki „Maria Skłodowska- Curie”. W roli głównej zaprezentuje się Karolina Gruszka („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, „Szczęście świata”, „Pani z przedszkola”), a partnerować jej będą: Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Daniel Olbrychski i inni. Spotkaniu ze wspaniałą kinematografią towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, o których więcej informacji już wkrótce!

Maria Skłodowska- Curie
reż. Marie Noelle / biograficzny, dramat / Belgia, Francja, Niemcy, Polska / 2017

Wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.

Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
M10_M2work_3209358shibuta_still_03
Animowane ビール (Bīru) w Piwotece Narodowej
Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Bodo
gijoeodwet
Premiery kinowe – kwiecień 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*