W Łodzi trwają Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet. We wtorek, 27 września, w Atlas Arenie odbył się mecz Belgia – Portugalia. Zwyciężyły „Żółte Tygrysy” 3:1 i zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Wydawało się, że będzie to łatwy mecz dla Belgijek. Pierwszy set zwyciężyły łatwo 25:13. W drugim niespodziewanie ambitne Portugalki przełamały impas i ze stanu 13:15 zrobiło się 20:17. Ostatecznie wygrały całego seta 26:24. W kolejnych jednak to rywalki były górą – 25:20 i 25:11. Belgijki, jak Polski i Włoszki awansowały dalej. W środę, „Żółte Tygrysy” spotkają się z Polkami. Początek meczu o 17:30.

Portugalia – Belgia 1:3 (13:25, 26:24, 20:25, 11:25)

Portugalia: Eliana Durao (2 pkt.), Helena Monteiro (8), Marta Hurst (10), Aline Rodrigues (7), Julia Kavalenka (15), Barbara Gomes (7), Joana Resende (libero) oraz Eduarda Duarte, Vanessa Rodrigues, Maria Maio (1), Maria Lopes.
Belgia: Ilka van de Vyver (3), Britt Herbots (25), Celina van Gestel (15), Kaja Grobelna (12), Dominika Sobolska (12), Marlies Janssens (11), Britt Ruysschaert (lierbo) oraz Manon Stragier, Jodie Guilliams (3).