Rzeczywistość cyfrowa to dzisiaj jedyny sposób komunikacji z publicznością. W czasie kwarantanny są instytucje, które nie zawieszają swojego programu. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy ma ofertę dla wszystkich miłośników kina, propozycje edukacyjne dla rodziców i ich dzieci oraz nastolatków zainteresowanych tym, jak wygląda w praktyce praca filmowca.

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy przenosi swoją działalność
do Internetu. Po dwóch tygodniach wytężonej pracy całego zespołu zawiadamiamy  z przyjemnością, że uruchomiliśmy szereg audycji i ofert kulturalnych dla dzieci i dorosłych, pozwalających nam nie rezygnować z misji programowej, a naszym odbiorcom przetrwać w inspirujący intelektualnie sposób trudny czas. Każdy kinoman znajdzie tam inteligentną rozrywkę, rozmowy z ciekawymi ludźmi, inspiracje do aktywności z dziećmi, ofertę edukacyjną i zachętę do refleksji o tym, jak przetrwać w tych niełatwych okolicznościach.

Na profilu facebookowym CKF codziennie polecane są wartościowe filmy
z legalnych źr
ódeł. Prowadzimy rozmowy live z zaproszonymi gośćmi w cyklu „Polowanie na filmy”. Dotychczas odbyły się dwie autorskie audycje Kai Klimek oraz rozmowa Klary Bogusławskiej z Marleną Gabryszewską, dotycząca zawodowej perspektywy filmowców, dystrybutorów i kiniarzy w obliczu ogólnoświatowej pandemii.  Od kwietnia dołączają do naszej onlineowej ekipy Artur Zaborski i Błażej Hrapkowicz.

Magdalena Juszczyk zainaugurowała autorski cykl rozmów z twórcami kina zatytułowany „Bez znieczulenia” – pierwszym jej gościem była Joanna Kos-Krauze. Kolejna rozmowa już 10 kwietnia.

W cotygodniowym felietonie Anna Rembowska dzieli się z naszymi odbiorcami refleksjami i inspiracjami na czas odosobnienia. Jest ona również autorką cotygodniowych felietonów dla rodziców na utworzonej przez CKF grupie „Trampolina do kina online”. Tam przeniesiony został program zajęć dla dzieci, odsłaniający przed najmłodszymi tajniki pracy filmowców rozmaitych profesji.

W grupie „Trampolina do kina online” dział edukacji CKF umieszcza filmowe lekcje autorstwa Magdy Bryll, będące inspiracjami do prowadzenia z dziećmi w domowym zaciszu zajęć plastyczno-filmowych, przybliżających im kulturę filmową, uczących nowych umiejętności kreatywnych i technologicznych.

Również inny projekt CKF – „Warsaw Film Nest, będący cyklem zajęć warsztatowych dla młodych adeptów sztuki filmowej, przeniósł się w przestrzeń internetową i kontynuowany jest w istniejącej już grupie za pomocą platform oraz narzędzi do spotkań i współpracy online.

W najbliższych dniach będziemy wdrażać nowe projekty, zapraszamy w każdej chwili na nasz Facebook:

 https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
offjakgoraco
„Off, jak gorąco” selekcja rozpoczęta
sundance
Studenci „Filmówki” na MFF w Sundance
Przed_projekcja
Se-Ma-For Film Festival 2013: dzień trzeci (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*